Відкриття виставки “Формула безпеки Україна-НАТО”

21 березня цього року Центр Інформації та документації НАТО, Український кризовий медіа-центр та Міністерство інформаційної політики України відкривають пересувну виставку «Формула безпеки Україна-НАТО» , яка присвячена 20-річчю підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного Договору.

З огляду на російську агресію, співпраця з НАТО є пріоритетним напрямом роботи для України. Оскільки десятиріччя життя в Радянському Союзі виховали в українські суспільній свідомості певні стереотипи стосовно Організації Північноатлантичного договору, сьогодні ми маємо знайти слова й інструменти, щоб донести правдиву інформацію до всіх аудиторій. Ця виставка – освітній і інформаційний проект, який розповідає не лише про НАТО, а і про ширший контекст світової безпеки. Ви зможете побачити реальні факти співпраці України і Альянсу, реконструювати міфи про НАТО, взнати цінності Альянсу і уявити собі наслідки найбільших потрясінь ХХ століття. Ця виставка – освітній і інформаційний проект, який розповідає не лише про НАТО, а і про ширший контекст світової безпеки. Для мене було важливо занурити глядача в історію, показати сучасність і допомогти задуматися про безпеку України і світу в майбутньому. Також ви зможете побачити реальні факти співпраці України і Альянсу, реконструювати міфи про НАТО, взнати цінності Альянсу і уявити собі наслідки найбільших потрясінь 20 століття. Україна – це не лише Київ, тому ЦІДН прийняв рішення подорожувати з виставкою і розширяти свої географічні кордони з метою поширення інформації про НАТО та її зв’язки з Україною. Оскільки Закарпаття є прикордонним регіоном, саме Ужгород став одним з міст у подорожі цієї виставки. Ця виставка покликана зруйнувати міфи, які нам нав’язували багато років, аби не допустити інтеграцію України в Європейський Союз та, безпосередньо, співпраці з НАТО. Завдяки експозиціям і стендам, які тут є, ми бачимо конкретні приклади і факти підтримки Збройних сил України і наших бійців з боку НАТО.

В церемонії відкриття мають взяти участь Директор Центру інформації та документації НАТО Барбора Маронкова, Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, Ректор Ужгородського національного університету Володимир Смоланка, представники Міністерства інформаційної політики України та Українського кризового медіа центру. Модератор заходу професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директор Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції УжНУ Ігор Тодоров.

0 #