Відкрита екскурсія Ужгородом: ромський геноцид

Довідково:

Геноцид ромів — геноцид, зорганізований і здійснений нацистами 1935–1945 років на теренах Німеччини, країн-союзників Третього Рейху й окупованих країн. Знищення ромів було частиною загальної політики націонал-соціалістів зі знищення євреїв, гомосексуалістів, невиліковно хворих, наркоманів, психічно хворих і політичних опонентів.

Вважається, що від репресій 1935–1945 рр. загинуло від 600 тис. до 1 млн 500 тис. ромів (за іншими оцінками — від 220 до 500 тисяч). В процентному відношенні ромська етнічна група найбільше потерпіла від вбивств нацистів. Понад 90% ромського населення Австрії, Німеччини та Естонії було знищено фашистськими режимами.

Під час Другої Світової війни в каральних акціях окупаційного режиму в Україні було знищено порядком 19 — 20 тис. осіб ромської національності, проте немає даних про загиблих на примусових роботах, у таборах-гетто, під час рейдів УПА та радянських партизан тощо.

На увічнення пам’яті депортованих і страчених представників циганського етносу 2 серпня в Україні на державному рівні відзначається Міжнародний день голокосту ромів.

0 #