Вечір дегустації молодого вина в Ужгороді

— Непересічна подія для Ужгорода. Вперше молоде французьке вино від короля Божоле нуво — Жоржа Дюбофа прибуде з Франції в Ужгород. Розливатимуть його у ресторані "Кілікія" 19 листопада — у третій четвер листопада — день, коли весь світ поринає у масові гуляння з нагоди появи молодого вина.

Відчути атмосферу французьких гулянь, поринути у свято, долучитися до головної події осені, а головне — посмакувати вином від виробника-засновника Божоле нуво — Жоржа Дюбофа запрошує ресторан "Кілікія" спільно з компанією "WineTime", — кажуть організатори.

У програмі: дегустація "Божоле нуво", смачні закуски, жива музика.

Ведучий вечора — експерт з вина, який знає про вино, якщо не все, то майже все — професор Федір Шандор.

Бронювання столиків за телефоном: 050-701-00-88. Поспішайте, кількість місць обмежена.Довідка:

У XVIII ст. винороби з регіону Бургундія помітили, що вино з сорту винограду Гаме неймовірно витончене і легке вже в самому юному віці і не потребує додаткової витримки. Винороби зраділи і вирішили влаштувати свято з цього приводу. Винуватцем радості виноробів стало Божоле Нуво. З кожним роком свято набувало все більшої популярності, у містах підрегіону Божоле.

Із 1951 року справжня істерія навколо молодого вина та святкувань пов’язаних з ним вже охопила всю Францію. Інші регіони почали шукати варіанти поставки Божоле нуво у свої міста. Один із найбільших виробників вина регіону Жорж Дюбоф влаштував публічну доставку молодого вина Божоле в Париж, призначивши точну дату початку свята:
третій четвер листопада. І як тільки, вино привозили у регіон, отримувач вигукував: "Beaujolais Nouveau est arrivé!"(Божоле нуво, прибуло!). Ця фраза знаменувала початок гулянь.

Згодом географія свята стрімко почала розширятися, охоплюючи інші країни, а згодом і континенти. Звичайно ж, молоде вино Божоле Нуво є і в Україні. А 19 листопада воно буде і в Ужгороді, у ресторані "Кілікія".

0 #