Українська світломузика – Сторінка Закарпаття

26 квітня о 19:00 в ILKO Gallery пройде лекція на тему “Українська світломузика від 1960-х до сьогодні. Сторінка Закарпаття”. Після блоку лекції про українську світломузику відбудеться виступ театру "Lux Aeterna". Світломузична вистава під назвою “Light & Sound or on the way to the absence of Gravity”.

Перший в Україні світло-музичний театр – "Lux Aeterna" у 1982 році відкрив свої двері у місті Ужгород для широкої публіки. Стаціонарних світло-музичних театрів на той час було всього декілька в Радянському Союзі.

З технологічним проривом ХХ століття виникає захоплення ідеями синтезу різних, до того непоєднуваних, напрямків передавання і перетворення інформації.

Перебільшення – шлях до винаходів.

Одними з таких винахідників у свій час були О.М. Скрябін і М. К. Чюрльоніс, що сформували фундамент для злиття світла і музики в новий мистецький вимір.

Прорив в галузі світлотехніки і електроніки (телебачення, екрани, лазери) створює можливості нових взаємодій людини і простору.

У 60-х роках ХХ ст., в академії наук СРСР створюють відділ кібернетики. Це наука про загальні закони одержання, зберігання, передавання й перетворення інформації у складних системах управління (прикладом якої є держава).

Світло-музика поступово отримує певне визнання і навіть статус експериментального мистецтва. У окремих містах Радянської України в 1960-80 рр. створюються світломузичні клуби, студії, лабораторії і навіть театри. У театрах світло-музика наповнюється драматургічним початком, що робить її абсолютно новим художнім явищем, де світлодинамічні образи, створені в реальному часі лазерами і спеціально зібраними світловими установками, взаємодіють з інструментальною музикою.

Під час події відбудеться зустріч з Данієлем Фрідманом – режисером і засновником театру.

0 #