“Шедеври світової фортепіанної класики” від Етелли Чуприк

Жовтень у Закарпатській обласній філармонії традиційно розпочався Міжнародним днем музики, і весь місяць обіцяє бути насиченим мистецькими подіями. Зокрема, 6 жовтня "Шедеври світової фортепіанної музики" представить солістка Закарпатської обласної філармонії, заслужена артистка України Етелла Чуприк. Початок концерту – о 18.30. Ведуча – Катерина Керечанин.

Фантазії Ф. А. Моцарта, експромти Ф. Шуберта, полонези й вальси Ф. Шопена, "Sposalizio" Ф. Ліста – прекрасний вибір нашої блискучої виконавиці, здатний принести насолоду найширшому колу слухача. Варто зазначити, що це улюблені композитори Етелли Чуприк. Деякі з них стали навіть знаковими у творчій долі закарпатської піаністки. Зокрема, ще в п’ятирічному віці вона дала свій перший публічний концерт, в якому виконала "Вальс" №7 Ф. Шопена та "Серенаду" Р. Шуберта. І справжнім професійним злетом молодої виконавиці стала її перемога на Міжнародному конкурсі ім. Ф. Ліста у 1991 році.

Свою педагогічну роботу (з 1998 року працює на посаді доцента кафедри спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка) наша землячка блискуче поєднує з активною концертною діяльністю. Свого часу Етелла Чуприк гастролювала з симфонічними оркестрами в Європі і виступала з такими диригентами, як Джансуг Кахідзе, Федір Глущенко, Володимир Сіренко, Андраш Лізеті, Єжи Сальваторскі, Богуслав Мадей, Владімір Понькін, Роберт Кеніг та ін. Діапазон програм піаністки сягає від Д. Скарлатті до К. Дебюссі, від Л. ван Бетховена до С. Рахманінова, від М. Лисенка до В. Балея. З 1996 року є віце-президентом Асоціації українських піаністів, а з 2010 року – солісткою Закарпатської обласної філармонії.

Текст підготувала Таїсія Грись

0 #