«Re:Open Zakarpattia»: форум розвитку Закарпатської області

Деренівська Купіль, Солотвино 7 Листопада 2020 - 8 Листопада 2020

7-8 листопада в термальному курорті «Деренівська купіль», що під Ужгородом, пройде форум розвитку Закарпатської області під назвою «Re:Open Zakarpattia».

Мета форуму – привернути позитивну увагу до унікального мультикультурного регіону України в центрі Європи, відкрити його заново для всієї країни та світу, а також згенерувати ідеї для майбутніх рішень, щоб перетворити Закарпаття на нову історію успіху.

Цей захід стане незалежним дискусійним майданчиком, де для відвертої розмови зберуться всі ті, хто розробляє та ухвалює рішення щодо розвитку Закарпаття, або впливає на цей процес.

Форум покликаний спростувати негативні стереотипи про Закарпаття та сформувати новий якісний порядок денний розвитку регіону.

«За останні роки через низку причин Закарпатська область почала асоціюватися, в першу чергу, з негативними подіями чи явищами, як то сепаратизм, контрабанда чи кримінальні розбірки. Але це викривлене та хибне уявлення про регіон. Форум «Re:Open Zakarpattia» повинен сформувати та обґрунтувати інший публічний порядок денний для цього регіону, зокрема у контексті збереження унікальної мультикультурності регіону, розбудови спроможних громад та ефективного місцевого самоврядування, залучення нових інвестицій, розвитку інфраструктури та перетворення Закарпаття з суто географічних на справжні «західні ворота» України, використання історичних та культурних зв’язків регіону з сусідніми країнами, що є членами ЄС і НАТО, для нарощення транскордонної співпраці та просування європейської інтеграції», – зауважує Dmytro Tuzhanskyi, директор ГО «Інститут Центральноєвропейської Стратегії», що є організатором форуму.

За його словами, форум повинен дати чіткі та об’єктивні відповіді на питання, яким насправді є, а головне, – яким може і має бути Закарпаття з огляду на свою історію, ресурси та потенціал.

«Попри усі труднощі останніх років, сьогодні Закарпаття зберігає великий потенціал і є, мабуть, найбільш недооціненим регіоном України. Адже в ньому мирно живе та працює велика кількість національних спільнот, зберігаючи свою ідентичність та взаємозбагачуючи одна одну. У Закарпатській області виробляється 1/3 всіх гірських лиж у світі, а також комплектуючі для світових автомобільних брендів VW та Audi, тут випускають автомобілі Skoda, кавоварки Nespresso, шиють одяг Zara та Hugo Boss. А ще вирощують органічні овочі та фрукти, створюють неймовірне вино, ароматні сири та легендарну бринзу. Іншими словами, Закарпаття має усе, аби бути новою історією успіху України, і щоб її втілити, потрібна серйозна дискусія про Закарпаття. І це має бути дискусія най найвищому рівні в контексті розвитку України та всієї Центрально-Східної Європи», – додають організатори, наголошуючи, що їхній проєкт не обмежується суто 2-денним форумом, а передбачає серію публікацій про Закарпаття у ЗМІ, відкриті дискусії, презентації. 

Форум «Re:Open Zakarpattia» пройде у форматі панельних дискусій і транслюватиметься наживо. На заході буде також презентовано результати соціологічного дослідження про Закарпаття від Democratic Initiatives Foundation-Фонд “Демократичні Ініціативи”.

Увесь проєкт реалізується ГО «Інститут Центральноєвропейської Стратегії» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Більше деталей про форум шукайте на офіційних сторінках проєкту, зокрема й на цій сторінці події у Facebook

Сайт reopen.zakarpattia.org.ua

Контакти організаторів:

reopen.zakarpattia@gmail.com

+380673278074

0 #