Публічна розмова з Михайлом Палінчаком “Фотографія як документ”

– Що змушує людей фіксувати дійсність? Як фотографія підмінює людську пам’ять і створює нову реальність? Чому одні знімки нам подобаються, а інші – ні, і що відділяє геніальність від посередності? Про це та про багато іншого поговоримо протягом творчої розмови з фотографом-документалістом Михайлом Палінчаком. На цей раз ми розділимо розмову на дві частини. Під час першої поговоримо про місце фотографії в сучасній культурі, феномен ностальгії, проаналізуємо особливості людського сприйняття, документальну фотографію загалом, а також переглянемо найбільш цікаві документальні серії фотографій, зняті на Закарпатті, в тому числі ті, яких ще, за словами нашого спікера, не бачив ніхто. Друга частина зустрічі буде особливо цікава фотографам та журналістам. Проте, оскільки мова не йтиме про технічні аспекти фотографії, інформація буде доступна для широкої аудиторії, – кажуть організатори події.

Основна частина другого блоку буде присвячена створенню документальних історій – від особистісних до геополітичних, і про те, чому не обов’язково їхати кудись із Закарпаття, щоб зробити глобальний фотопроект.

– На відміну від багатьох лекцій з фотографії або майстер-класів, ми не будемо торкатися таких тем, як техніка, практичні навички, говорити про витримку і діафрагму, оскільки все це не має жодного значення, і я це доведу, – розповідає Михайло Палінчак.

План зустрічі

Частина перша:

Кава-брейк і портфоліо-ревю надрукованих фотографій слухачів

Частина друга:

Михайло Палінчак – фотограф-документаліст з Ужгорода. З 2012 – член УФА ("Українська фотографічна альтернатива").


Довідково:

Освітня платформа Nomen – організація, що проводить лекції, публічні розмови, прогулянки, освітні подорожі та культурно-туристичні корпоративні програми. Спікерами Nomen є українські митці, мистецтвознавці, критики, дослідники, підприємці, менеджери культурних та освітніх проектів.

0 #