Прикрашання пасхального дерева в Мукачеві

У Німеччині є великодня традиція – прикрашати дерева розфарбованими яйцями. Сім’я з німецького міста Заальфельд робить це по-особливому.

Ось уже півстоліття сім’я Крафт до Великодня прикрашає яблуню у своєму саду, як це роблять і багато інших німців. Ця традиція так і залишилася б милим сімейним звичаєм, якби Волкер Крафт не використав для цієї мети ні багато, ні мало 10 000 розфарбованих яєць! Тепер подивитися на це дивовижне видовище збирається безліч туристів.

Волкер Крафт прикрашає дерево у своєму саду з 1965 року. Все починалося з двох десятків пластикових яєць, але поступово їх ставало все більше і більше.

Із суто сімейної ця традиція стала справжньою "родзинкою" міста, адже саме яблуня Крафта щороку приваблює туди натовпи туристів. Великодні яйця для чудо-дерева надсилають люди з різних куточків Німеччини.

Волкер використовує як штучні, так і свіжі курячі яйця. Штучні він потім прибирає на зберігання в гараж до наступного року, а свіжі роздає. Кожне яйце прикрашене індивідуальним малюнком.

Дочка Волкера і Крісті Kрафт, Габріела, стала художником і теж допомагає батькам в декоруванні великодніх яєць для яблуні. Кожне яйце має свій неповторний малюнок чи візерунок і прикрасити ним це чудо-дерево для німців вважається за честь.

На жаль, цього року дивовижне пасхальне дерево вбирається в останній раз. Сім’я Крафт прийняла рішення більше не прикрашати свою яблуню оскільки це надто клопітно для літньої людини —  господареві будинку цього року виповнюється 80 років.

Ініціативна група мукачівців разом із БФ "Віта Дольче" вирішили перейняти "естафету" і продовжити життя "пасхального" дерева у дендрарії Мукачівського еко-центру.

Вперше школярі всіх мукачівських шкіл та району прикрасять одне із унікальних дерев еко-куточку. На завершення події кур’єрською поштою сім’ї Крафт буде надіслано кращі фото дерева разом із містянами причетними до цього дива та спільно написаний лист-запрошення на святкування Христового Воскресіння у Мукачеві в 2016 році, – кажуть організатори.

0 #