Презентація “Книги про ліс” Леся Белея

У четвер, 25 лютого, в ужгородському снек-барі "Під Замком" (вул. Ольбрахта, 3) відбудеться прзентація "Книги про ліс" Леся Белея, що вийшла у "Видавництві Старого Лева". Під час поетичної мандрівки автор збірки розповість, що ховає у собі ліс і залісся, про "шкідливі звички" та "голі обіди", а ще про зовсім нове і наболіле – тихе плавлення "солдатиків з живого олова" й написання "кримських меджума" ХХІ ст. Початок о 19:00. Вхід вільний.

Центральним символом і алегорією книги Леся Белея є ліс. В той самий час "Книга про ліс" – два дуже різних між собою, за звучанням і тематично, корпусів текстів. А відтак розділена на дві частини: In Silva та Ex Silva. "Текстів у збірці рівно шістдесят: 30 у першому розділі та 30 у другому, – каже Лесь. – У першій частині події відбуваються у лісі, яких ховає у собі безліч метафор. У другій частині метафорою є сам ліс. Той ліс, в якому ми всі з вами живемо – місто. Кожен у ньому має свої дерева, трави та стежки… Та й самі ми лісові тварини зі своїми ланцюгами живлення".

Замилування лісом диким і лісом урбанстичним, на думку київського письменника Вано Крюґера, поєднує Леся Белея із закарпатським художником-шістдесятником Павлом Бедзіром. Проте автор "Книги про ліс" не настільки однозначний у висновках: "Бедзір теж змальовував ліс, принаймні у своєму найвідомішому циклі "Із життя дерев". Не малюючи з натури, він шукав усі ці образи у свої голові, вірячи, що чим "добрішими" будуть дерева, чим солодшими будуть плоди, тим добрішими будуть і люди навколо. Що може бути спільного у нашій творчості, – то це пошук образу лісу всередині себе", – каже Лесь Белей.

Лесь Белей – поет, лауреат літературних премій "Дебют" (2008) та "Смолоскип" (2011). Народився у 1987 році в Ужгороді. Освіту здобув в Ужгородському університеті та Вроцлавському університеті. Автор поетичних збірок "Son et Lumiere. Листи без відповіді", "Дзеркальний куб", "Книга про ліс", а також прози – "Ліхіє дев’яності. Любов і ненависть в Ужгороді", "Асиметрична симетрія: польові дослідження українсько-польських відносин".

Читайте також:

0 #