Площа Петефі: діалог у трьох частинах

площа Шандора Петефі, Ужгородський район, Україна

У вересні в історичній частині Ужгорода стартувала «грандіозна реконструкція» площі Петефі, що має тривати два роки. При цьому вже двічі не відбувся конкурс на реконструкцію комплексного благоустрою площі, а єдиний проект реконструкції, викладений у відкритому доступі, викликав обурення ужгородців.

– Розвиток громадських просторів неможливий без повноцінного діалогу. А одна з головних проблем Ужгорода – це відсутність діалогу як між владою та громадою, так і всередині самої громади. Площа Петефі може стати точкою взаємодії і консолідації активних мешканців, прецедентом успішного лобіювання інтересів громади – і в майбутньому перетворитися на безпечний і комфортний простір, який ужгородці відчувають своїм. Перший крок до цього ми зробимо в рамках проекту «Площі свобод», спрямованого на дослідження та осмислення практик використання площ у Чернівцях, Херсоні та Ужгороді. Проект здійснюється за координації CCA Foundation та підтримки Міжнародного фонду «Відродження», – кажуть організатори події.

Перший та другий блок проекту присвячений осмисленню права громади на місто та її ролі у розвитку публічного простору через освітні події. Третій блок проекту передбачає створення робочої групи, що візьме на себе налагодження комунікації між місцевою владою, громадою та професійною спільнотою.


Перший блок проекту відбудеться в суботу, 30 вересня.

0 #