Персональна виставка Василя Вовчка

 У четвер, 11 квітня, о 16.00 в залах Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая відбудеться відкриття персональної виставки робіт знаного крайового митця та педагога Василя Вовчка.

На відвідувачів чекає презентація об’ємної добірки живописних полотен, написаних переважно за останнє п’ятиріччя. Значна частина експозиції буде присвячена Закарпаттю – це мальовничі краєвиди, колоритні портрети й фігуративні композиції. Крім того, представить автор і міські пейзажі, натхненні подорожами, зокрема Італією та США.

Вернісаж приурочений до ювілею автора.

Василь Вовчок народився 29 квітня 1959 року в селі Нижній Бистрий Хустського району Закарпатської області. Навчався в дитячій художній студії Золтана Баконія. У 1980 році закінчив художньо-графічний факультет Одеського державного педагогічного інституту ім.К.Ушинського. З 1982 по 1986 рік працював викладачем образотворчого мистецтва в Мукачівській дитячій художній школі. З 1987 року і донині викладає в Ужгородській дитячій школі мистецтв.

Творчу діяльність розпочав у 1980 році.

З 1995 року – член Національної спілки художників України. Постійний учасник обласних, всеукраїнських і закордонних художніх виставок, міжнародних пленерів живопису.

В 2003 році – лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії "Карпатська корона".

За визначенням мистецтвознавця Людмили Біксей, Василь Вовчок – талановитий, вдумливий художник. "Він сміливо експериментує, шукаючи й знаходячи щораз нову манеру письма. Колорит його робіт зазвичай дзвінкий і насичений, а тональний діапазон – максимально широкий. До найкращих можна віднести такі твори Василя Вовчка, як "Затрималася…", "Весна в Доманинцях", "Літній день" тощо".

Василь Вовчок бере помітну участь у житті Закарпатської організації Національної спілки художників України, є членом її правління. З 2014 року очолює живописну секцію, активно допомагає становленню молодих митців.

У 2017 році живописний твір Василя Вовчка "Ужгород святковий" відзначено обласною премією ім.Й.Бокшая та А.Ерделі.

Роботи автора зберігаються в музейних і приватних збірках в Україні, Словаччині, Угорщині, Німеччині, Британії, США й ін.

Департамент культури Закарпатської ОДА

0 #