Перегляд стрічки “Епідемія”

Пропоную до перегляду стрічку датського режисера Ларса фон Трієра "Епідемія" (1987). У Трієра день народження в цей день. Йому виповнюється 59 років. За плечима визнання класиком за життя, злети і падіння, пальмові гілки і скандали з Бйорк. Ларс з самої своєї появи в колі кінематографістів оповив себе легендами, до прикладу журналісти часто пишуть про його фобії з приводу перельотів і подорожей кораблями. Він їздить тільки на власному фургоні. А ще декілька років тому він публічно зізнався в своїх симпатіях фюреру, за що зазнав критики з боку своїх колег. Та все це епатаж. Таке враження, що Ларс просто любить бути на слуху.

У своїй творчих напрацюваннях він завжди будував певні принципи. Написав декілька маніфестів. В одному з них закликав однодумців знімати все виключно ручною камерою, і робити кіно максимально наближеним до реальності. Потім пійшов в бік театрального мінімалізму, створивши фільм "Догвіль" в одному знімальному павільйоні з умовними декораціями і Ніколь Кідман в головній ролі. Зрештою, він створює правила, а потім їх порушує.

Я обрав стрічку "Епідемія", тому що більшість робіт Трієра вже бачив, а для "Кінозалу…" обираю те, що незвідане. В "Епідемії" грає і сам іменинник. Кіно власне про те, що компютерний вірус знищує сценарій фільму. Там йшлося про невідому хворобу. Поки творці намагаються щось пригадати в країні починається справжня лихоманка. Картина далеко не весела, тому є прохання приходити з розумінням, що ви йдете на Трієра, — розповідає Олексій Уманський.

0 #