Перегляд документальної стрічки “Процес”

– Олег Сенцов – український режисер, активіст Євромайдану і уродженець Криму. Після анексії півострова Росією він став активним супротивцем окупації. У травні 2014 року ФСБ заарештувало Сенцова, звинуватило його у плануванні терактів і вивезло до Москви. Після року ув’язнення його було засуджено до 20 років колонії – попри те, що свідчення з боку звинувачення були надані під тиском, а докази у справі – відсутні. Олег Сенцов своєї провини не визнає, – йдеться в анотації до стрічки.

Режисер фільму Аскольд Куров стежить за процесом суду і спробами сім’ї Олега, його друзів та адвокатів звільнити режисера з в’язниці. Прикрий процес викликав протести по всьому світу: Європейська кіноакадемія і низка всесвітньо відомих кінематографістів – Педро Альмодовар, Вім Вендерс, Агнешка Голланд, Кен Лоуч, Джонні Депп та інші – закликали звільнити Сенцова.

Розслідування Аскольда Курова поступово розкриває абсурдну і лячну кафкіанську історію про те, як будь-яка людина може стати жертвою безжальної державної машини.

Світова прем’єра фільму відбулася на 67-му Берлінському кінофестивалі.

0 #