На Закарпатті розпочинається 18-ий міжнародний фестиваль Docudays UA

Ужгород 22 Листопада 2021 - 1 Грудня 2021 10:00

22 листопада 18-ий Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA на Закарпатті. Він відбудеться у комбінованому форматі: онлайн — на платформі DOCUSPACE — та офлайн. Детальніше про програму цьогорічного фестивалю, графік показу фільмів, інші заходи розказали організатори.

Марія Менджул, регіональна координаторка фестивалю, заступниця декана юридичного факультету УжНУ розповіла, що до фестивалю цього року приєдналася 21 область, понад 200 міст містечок та селищ. «До організації долучилися 43 громадські організації, понад 400 кіноклубів. Загалом цього року фестиваль проходитиме у гібридному форматі, покази онлайн всі охочі можуть переглядати до кінця грудня, – каже Марія Менджул. – Цього року фестиваль присвячений темі одужання. Її можна розглядати у контексті пандемії, а також у контексті правозахисної тематики».

Правозахисна програма зосереджена цього року на темі «Безпечні пологи. Як забезпечуються права людини під час пологів?» у рамках всеукраїнської кампанії  «Разом – за безпечні пологи!».

Img 3220

Марія Симкович, методист центру з питань забезпечення методичної діяльності закладів освіти управління освіти Ужгородської міськради. Зауважила, що управління освіти долучається до фестивалю вже 8-ий рік: «На базі закладів освіти навіть створюються кіноклуби. Проходять покази фільмів, різні заходи. Все завершується фотовиставкою 10 грудня, у День захисту прав людини. Цього року буде показано 7 стрічок. Минулий рік засвідчив, що гібридний формат показів є дуже ефективним. До кожного показу на платформі zoom долучаються цілі класи». За словами Марії Симкович, першою стрічкою, яку демонструватимуть у рамках фестивалю стане «Кріт»- про людей похилого віку.  плануємо запросити цю категорію людей, 29 листопада запрошуємо і студентів і учнів і всіх охочих на стрічку листопада «Кур’єри, а не герої» про молодь, яка працює у кур’єрській службі. Фільм «Останній лучник» зосереджується на темі кібербулінгу.

Цього року традиційний конкурс фотографії для школярів проходить під назвою «Пандемія: життя поза межами». «Пандемія коронавірусу стала викликом для кожного і кожної з нас. За короткий проміжок часу ми прокинулися в іншому світі. Дізналися, як це — бути обмеженими в пересуванні, скрізь носити маски, перебувати на самоізоляції, спілкуватися онлайн та уникати фізичних контактів з іншими людьми. Запрошуємо молодь через об’єктив власного фотоапарата поділитися своєю історією у художній формі та пригадати, як для них почався карантин, як змінилося повсякдення, як вимоги самоізоляції та нові обмеження вплинули на їхнє життя. Прийом робіт до 30 листопада 2021 року», – каже Марія Симкович.

На фотовиставку, за словами організаторів, приймають роботи за трьома темами: Простір (моє місто, будинок, школа під часу карантину); Повсякдення: що я роблю інакше, як робив до цього періоду; Творчість, яка активізувалась у багатьох під час карантину. Участь у конкурсі фоторобіт можуть брати діти віком від 6 до 19 років. Роботи можна надсилати на мейл міського управління освіти і на сторінку Docudays у соцмережах.

Img 3277

Михайло Давиденко, Директор ужгородського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги вже вкотре бере участь у фестивалі у якості члена журі. Він зауважив, що щороку рівень фестивалю та заходів у його рамках зростає. «Ми долучаємося до тієї правозахисної діяльності, де має бути сила права, а не права сили, – каже Михайло Давиденко. –  Участь у таких фестах – це можливість заявити про наш центр та поінформувати людей, куди можна звертатися за захистом власних прав».

Img 3268

Графік кінопоказів:

Крім того, 12-13 листопада відбудеться семінар «Пандемія – ризики чи виклики правам людини», тренер: правозахисник, експерт-освітянин Олександр Войтенко. Які права я маю і що це означає? Хто змусить мене робити те, чого я не хочу? Вакцинація в умовах пандемії – примус чи вибір? Ці та інші запитання будемо обговорювати під час заходу.

27 листопада відбудеться панельна дискусія «Безпечні пологи. Як забезпечуються права людини під час пологів?», яка пройде в рамках Всеукраїнської кампанії «Разом – за безпечні пологи!». Адже приймання пологів, та інші сервіси, мають надаватись виключно у повазі до людської гідності дитини, батька та матері. На дискусії обговоримо як відстояти своє право на безпечні пологи, куди можна звернутися за допомогою в разі порушення прав та як справлятися з психічними травмами після пологів.

Партнери: ГО КАПЛ «Вестед», Управління освіти Ужгородської міської ради, Юридичний факультет ДВНЗ “УжНУ”, ГО «Освітній центр «Інсайдер», БО «Комітет медичної допомоги в Закарпатті», Юридична клініка ДВНЗ “УжНУ”, Учнівське врядування “Корзо”, Ужгородська молодіжна рада, Ужгородський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Ужгородський осередок ГО “Справа Кольпінга в Україні”, ЖІ “НАШ ХІД”, Ужгородський прес-клуб.

Img 3265

Більше інформації про події на нашій сторінці та на сайті.

 

Varosh

0 #