Молитва за Україну в Ужгороді до річниці незалежності

Вже четвертий рік поспіль головне державне свято в Ужгороді відзначать на світанку, з першими сонячними променями. Ініціатором патріотичної акції «Молитва за Україну», яка вже встигла стати у нашому місті доброю традицією, є Заслужений академічний Закарпатський народний хор. Захід проводять просто неба, тож до нього можуть долучатися всі охочі. 

Двічі ця культурно-мистецька акція проходила на березі Ужа поблизу філармонії, торік – у самому серці старого міста, Ужгородському замку. Цього разу організатори акції залучили громадськість міста до вибору локації. Серед запропонованих варіантів були пл.Театральна, Горянська Ротонда, пам’ятник О.Духновичу на Київській набережній, історико-культурний комплекс «Совине гніздо», гора Кальварія, мікрорайон «БАМ», звідки відкривається чудовий вигляд на місто… Кожна з цих локацій по-своєму цікава й особлива, тож найімовірніше стане майданчиком для проведення такого свята в майбутньому. Однак 26-у річницю Незалежності України організатори акції пропонують зустріти на головній площі міста – Народній, біля пам’ятника Т.Г.Шевченкові о 6.00.

Крім артистів колективу (художній керівник – заслужений працівник культури України Наталія Петій-Потапчук) вітати народження нового дня Незалежності будуть священики різних конфесій, волонтери, а найбільш зворушливою частиною заходу стане участь дітей, які прочитають молитви різними мовами світу. У програмі – духовна музика і твори патріотичного звучання. Не обійдеться і без пророчих Шевченкових слів: його глибокий біль за Україну чи не найповніше проступає в поезії «Розрита могила» (виконає ведуча колективу Наталія Делеган). Солісти – народний артист України Петро Матій, Андрій Свид.

До «Молитви за Україну» також долучилися закарпатські волонтери – організатори проекту «Цим переможемо!», метою якого є допомога воїнам АТО. На пл.Народній буде розгорнуто виставку ікон, представлену сучасними українськими художниками зі Львова, Києва, Луцька, Івано-Франківська, Тернополя й Закарпаття в рамках арт-проекту «Для бійців від митців». Кошти з продажу картин підуть на потреби армії та поранених бійців.

Текст підготувала Таїсія Грись

0 #