“Мистецькі експедиції. Шляхами національної еліти. Від Києва до Ужгорода”

13-17 листопада 2014 року відбудеться друга подорож та прес-тур недержавного благодійного культурологічного проекту "Мистецькі експедиції. Шляхами національної еліти. Від Києва до Ужгорода".

Ініціатори та організатори проекту – Людмила Гарарук (студія ювелірного дизайну HARARUK, м. Київ) та Ірина Олійник (мистецтвознавець, канд. філологічних наук, м. Київ). Другий етап "Мистецьких експедицій" відбудеться за підтримки Мирослави Роман (підприємець, м. Ужгород), та Віктора Теличка (музикант, громадський діяч, м. Ужгород).

Нагадаємо, що проект "Мистецькі експедиції" розпочався у вересні 2014 року. Тоді художники, музиканти, фотографи, журналісти подорожували маршрутом Київ-Козелець-Крути-Мотронівка-Батурин-Глухів. Концерт найкращих виконавців Національної музичної академії імені П. І.Чайковського в Глухові завершив перший етап проекту.

Мета проекту – шляхом мистецьких програм створити культурні "комунікативні коридори", які об’єднають малі та великі міста України з різних регіонів, налагодять міцні особисті та творчі зв’язки митців, меценатів, бізнесменів, представників місцевої адміністрації. Виявлять туристичний та культурний потенціал, історичні особливості міст та містечок України. Допоможуть спільно створити події культурного та евент-туризму, які сприятимуть розвитку культури, інфраструктури, та їх економіки. Мешканці міст та містечок України знайомлються з культурою різних регіонів країни: Схід – із Заходом, Південь – з Північними районами, Центр – із маленькими містами, та навпаки. За результатами кожної подорожі художники створюють серію картин – з вражень від найцікавіших історичних та природних пам’яток містечка. Виставка картин експонується в Кабінеті міністрів України, та подорожує місцями мистецьких зустрічей. Фотомитці створюють серію світлин з подорожі. Туристичні видання збагачують географію туристичної України. Бізнес-видання отримують інформацію про інвестиційно-привабливі та цікаві щодо розвитку в культурному та туристичному плані міста і містечка України.

Цього разу "Мистецькі експедиції" поєднаються з програмами 14-го Ужгородського фестивалю класичної та сучасної музики "Музичне сузір’я Закарпаття", та Святом молодого вина "Закарпатське Божоле 2014" у м. Ужгород.

Програма мандрів передбачає подорож туристичними маршрутами, архітектурно-історичними пам’ятками і замками Ужгорода та Мукачева, пленери для художників, концертну програму класичної музики, в тому числі від музикантів ансамблю "Київські солісти", зустрічі та спілкування з митцями міста Ужгород, відкриття виставки картин за враженнями від минулої подорожі в м. Глухів, відвідування художньої майстерні і знайомство з видатним майстром, корифеєм українського живопису, Заслуженим і Народним художником України Володимиром Микитою (р.н. 1.02.1931р.)

Художники, які беруть участь у проекті "Мистецькі експедиції" – куратор художньої частини Ірина Олійник (мистецтвознавець, канд. філологічних наук, м. Київ), Євген Гула, Михайло Руденко, Олександр Бєлозор, Артем Копайгоренко, Віктор Семеняк, Наталя Гладовська, Олена Думбадзе.

Як і минулого разу, де метою подорожі було надати новий імпульс мистецькому життю м. Глухів, у турі до м. Ужгород візьмуть участь художники, музиканти, мистецтвознавці та представники ЗМІ.

Попередня програма 2-го прес-туру "Мистецькі експедиції" 13-17.11.2014 року:

0 #