Програма показу фільмів
21 листопада, 18:30, виставковий центр «ILKO» (вул. Кошицька, 28).
«Євромайдан. Чорновий монтаж» (Володимир Тихий, Андрій Литвиненко, Катерина Горностай, Роман Бондарчук, Юлія Гонтарук, Андрєй Кісєльов, Роман Любий, Олександр Течинський, Олексій Солодунов, Дмитро Стойков).
Три місяці революції. Від обуреного протесту до народного єднання. Від каструль на голові до кийків і бронежилетів. Від ейфорії перемоги до оплакування загиблих Небесної сотні. Революція як вибух пробудженої гідності, як ейфорія свободи, як біль усвідомлення ціни, як народження новітньої історії України. У цьому році ми вирішили відмовитися від фільму-відкриття, адже вся наша увага прикута до змін, що сьогодні відбуваються в державі. Ми звернулися до режисерів, що знімали український протест, і попросили надати нам їхні найкращі кадри. Епізоди майбутніх фільмів про Євромайдан склалися у калейдоскоп революції, що не потребує коментарів. Ми пропонуємо до вашої уваги хроніку Українського протесту. Проживіть з нами ці три місяці боротьби, відчуйте і побачте революцію нашими очима.
Тривалість фільму – 85 хвилин.
22 листопада, 19:00, Закарпатський Академічний обласний театр ляльок «Бавка» (пл. Театральна, 8).
«День шахтаря» (Ґаель Мокaер). В українському селі справляють напівкарнавальну церемонію в застарілому радянському стилі. Аж раптом – шахта – така ж нещадна, як тюрма. Щоб захиститися від хаосу, всі ховаються за своїми реєстраційними номерами, як талісманами. Камера переносить глядачів глибоко в надра землі, яка поглинає і водночас годує, зігріває і просвітлює своїх дітей. У цей убогий, виснажливий, задушливий, тьмяний і тісний світ повзком вторгаються, брязкаючи металом і здіймаючи пил, зігнуті чоловіки. Свято, означене кількома надувними кульками, дає цим чоловікам трохи перепочити від повсякденності. Та чи справді їм дихається легше на поверхні?
Тривалість фільму – 80 хвилин.
23 листопада, виставковий центр «ILKO» (вул. Кошицька, 28), 19:00
«Херсонщина прикордонна» (Сергій Лисенко). Фільм із циклу короткометражних стрічок «Нові герої» – «Херсонщина прикордонна» режисера Сергія Лисенка розповідає про волонтерів, які з перших днів анексії Криму Російською Федерацією допомагають українській армії обладнати кордон, забезпечують одягом, продуктами, бронежилетами, касками, оптичними прицілами, тепловізорами та іншим обладнанням прикордонників, батальйон територіальної оборони «Сармат» і земляків-добровольців, які йдуть воювати в зону АТО.
Тривалість фільму – 13 хвилин.
19:15, «Путінські ігри» (реж. Алєксандр Ґєнтєлєв).
Вперше за всю історію Зимових Олімпійських ігор змагання проводять на субтропічному курорті. «Сочі 2014» за витратами на підготовку – найдорожча Зимова Олімпіада, яка б’є всі рекорди за масштабами корупції та манії величі. Для прикладу, на будівництво 45-кілометрової дороги до Олімпійського селища були витрачені такі кошти, за які цю дорогу запросто можна було б вкрити золотом або вимостити чорною ікрою. Режисеру Алєксандру Ґєнтєлєву вдалося поговорити з багатьма ключовими фігурами – від мера міста Сочі та корумпованих підрядників, сенаторів і лобістів, до президента Олімпійського комітету Росії. Ці розмови допомогли авторові продемонструвати, що підготовка цієї Олімпіади є відчутною екологічною загрозою та історією про величезне розкрадання грошей.
Тривалість фільму – 90 хвилин.
24 листопада, 19:00, Закарпатський обласний Будинок культури профспілок (вул. Руська, 3).
«Життя в раю – нелегали по сусідству» (Роман Вітал). З того часу, як швейцарський уряд організував для біженців, яким відмовили в притулку, депортаційний центр в ідилічному гірському селищі Вальцейна, кожний четвертий, хто проживає там – нелегальний іммігрант. «Життя в раю» викриває систему швейцарської політики надання притулку біженцям і те, як привілейовані жителі Заходу поводять себе з сусідами-біженцями. Як це впливає на їхні життя і як воно – бути шукачами притулку в «раю»?
Тривалість фільму – 78 хвилин.
27 листопада, Філія Вільшанського дитячого будинку інтернату – Центр Парасолька у м. Тячів.
«Особлива потреба» (Карло Зоратті). 29-річний Енеа – «супер-пупер-мега розумний і привабливий», але він до того ж аутист. У нього ніколи не було сексу, але йому хотілося б, а з його тілом наче все добре, тож нічому стати на заваді. Та оскільки в Італії не існує законних способів вдовольнити таку потребу, Енеа вирушає в подорож разом із приятелями Карло й Алексом. Їхні пригоди починаються в австрійському борделі, потім вони беруть на пробу швейцарську «секс-помічницю», і зрештою беруть курс на Гамбург, де зустрічають групу секс-працівниць, що навчені працювати з особливими клієнтами. Те, що розпочиналося як пошуки доступного сексу, перетворюється для Енеа на екскурс по його найпотаємніших почуттях, а для приятелів – на спосіб дослідити свої власні уявлення про дружбу, любов і свободу. Камера, наче муха на стіні, фіксує світ Енеа і його подорож у стилі безтурботного оптимістичного кіно. Але стрічка подає й альтернативний погляд на Енеа – йому часто доводиться лишатися осторонь і спостерігати за тим, як інші вдовольняють свої потреби.
Тривалість фільму – 82 хвилин.
29 листопада, 19:00, Закарпатський обласний Будинок культури профспілок (вул. Руська, 3).
«Хворісукалюди» (Юрій Речинський). Документальний триптих про безпритульних, які переросли наркозалежність та намагаються розпочати доросле життя. У пошуках своєї матері хлопець повертається до рідного села, де панує деградація, ненависть та садистичний гнів. Вагітна дівчина хоче народити, хоча на її нащадка напевне чекає ще важче дитинство, але сестри переконують її зробити аборт.
Тривалість фільму – 75 хвилин.
30 листопада, Театральна площа. 18:00
«Євромайдан. Чорновий монтаж» (Володимир Тихий, Андрій Литвиненко, Катерина Горностай, Роман Бондарчук, Юлія Гонтарук, Андрєй Кісєльов, Роман Любий, Олександр Течинський, Олексій Солодунов, Дмитро Стойков). Три місяці революції. Від обуреного протесту до народного єднання. Від каструль на голові до кийків і бронежилетів. Від ейфорії перемоги до оплакування загиблих Небесної сотні. Революція як вибух пробудженої гідності, як ейфорія свободи, як біль усвідомлення ціни, як народження новітньої історії України. У цьому році ми вирішили відмовитися від фільму-відкриття, адже вся наша увага прикута до змін, що сьогодні відбуваються в державі. Ми звернулися до режисерів, що знімали український протест, і попросили надати нам їхні найкращі кадри. Епізоди майбутніх фільмів про Євромайдан склалися у калейдоскоп революції, що не потребує коментарів. Ми пропонуємо до вашої уваги хроніку Українського протесту. Проживіть з нами ці три місяці боротьби, відчуйте і побачте революцію нашими очима.
Тривалість фільму – 85 хвилин.
19:25. «Херсонщина прикордонна» (Сергій Лисенко).
Фільм із циклу короткометражних стрічок «Нові герої» – «Херсонщина прикордонна» режисера Сергія Лисенка розповідає про волонтерів, які з перших днів анексії Криму Російською Федерацією допомагають українській армії обладнати кордон, забезпечують одягом, продуктами, бронежилетами, касками, оптичними прицілами, тепловізорами та іншим обладнанням прикордонників, батальйон територіальної оборони «Сармат» і земляків-добровольців, які йдуть воювати в зону АТО.
Тривалість фільму – 13 хвилин.
Більше про фестиваль читайте у нашому матеріалі.