Лекція “Ужгород крізь ХХ століття: місто на межі Союзу”

– Ужгород 30 років тому – обласний центр на західному кордоні, місто, де перетиналися соціалістична дійсність і місцеві традиції. Місто, де індустріальні будівлі співіснували із затишком старих вулиць, мешканці котрого ходили і на травневі демонстрації, і до церкви, стояли в чергах за дефіцитними товарами і дивилися телепрограми трьох країн.

Третя і остання частина віртуальної мандрівки "Ужгород крізь ХХ століття" буде присвячена завершальному періоду радянської епохи – 1980-м рокам. Разом з істориком і краєзнавцем Владиславом Товтином поговоримо про те, як ужгородці пережили горбачовську боротьбу з алкоголем, як сприйняли перебудову і чи долучилися до демократизації і гласності. Згадаємо про культурне життя Ужгорода, про становлення субкультур, наглядну агітацію і благоустрій міста, – кажуть організатори.


Владислав Товтин – історик, закінчив Ужгородський національний університет. Займається культурним і гастрономічним туризмом у Карпатському регіоні. Учасник проекту "Відкриті екскурсії Ужгородом".


Освітня платформа Nomen – організація, що проводить лекції, публічні розмови, прогулянки, освітні подорожі та культурно-туристичні корпоративні програми. Спікерами Nomen є українські митці, мистецтвознавці, критики, дослідники, підприємці, менеджери культурних та освітніх проектів.

0 #