Концерт Петра Матія

Йому аплодували в Канаді, Італії, Росії, Німеччині та інших країнах світу. Його запрошували до оперних театрів Мінська, Кишинева, а він понад усе цінує свою сім’ю і рідний карпатський край. Петро Скунць, письменник, Шевченківський лауреат, казав: «Петро Матій – абсолютний талант. З такими би Європа світ покоряла. Після його концертів натовп перетворюється в народ». І хай наш талановитий земляк не здобув світової слави, та без цього самобутнього співака Закарпаття б неминуче збідніло, було б обділене чимось таким, що не виміряєш ні багатством, ні званнями, ні почестями.

7 травня народний артист України Петро Матій запрошує всіх до Закарпатської обласної філармонії на свій ювілейний вечір-концерт з нагоди 75-річчя від Дня народження та 50-річчя творчої діяльності. У програмі візьмуть участь Заслужений академічний Закарпатський народний хор (художній керівник – заслужений працівник культури України Н.Петій-Потапчук), інструментальний ансамбль «Гармонія» (керівник – А.Жужгова), концертмейстери Л.Голубєва, Н.Савченко, А.Нізріні, Н.Шутко. Свої сольні виступи подарують присутнім заслужені артисти України Я.Садварій та О.Садварій, М.Подкопаєв, О.Штелиха, представники сімейної династії ювіляра В.Боршош (ст.) і В.Борошош (мол.).

Ведучі – Н.Делеган і В.Матола. Вступне слово – В.Габорець. І впродовж всього вечора лунатиме «золотий баритон» нашого краю: Петро Матій виконає для своїх шанувальників арії із опер, перлини вітчизняної і світової пісенної класики, закарпатські народні мелодії та кілька власних творів. Варто додати, що артист є активним популяризатором місцевих композиторів і поетів, зокрема С.Мартона, Д.Задора, М.Машкіна, В.Гайдука, В.Густі, В.Товтина, Ю.Шипа, В.Габорця та ін. Аранжування окремих творів виконали М.Бровді та Ф.Копинець.

Довідково:

Петро Матій народився 1943 року в с.Сасово Виноградівського району. Наймолодша, сьома дитина в сім’ї, він змалечку любив народне мистецтво, зростав на піснях Дм.Гнатюка, А.Солов’яненка, М.Магомаєва. Музичну освіту здобував в Ужгородському музичному училищі та Львівській консерваторії ім.М.Лисенка. З 1977 року працює у Закарпатській обласній філармонії як артист «Музичного лекторію» (згодом ансамбль солістів «Гармонія»), а з 2006 року як соліст Заслуженого академічного Закарпатського народного хору. Займався також викладацької діяльністю, виховав кількох талановитих співаків, зокрема М.Подкопаєва та В.Корсака.

Чотирикратний лауреат обласної премії імені Д.Є.Задора, член Національної Ліги українських композиторів.

Підготувала Таїсія Грись

0 #