Концерт органної музики в Ужгороді

Вже вдруге до Ужгорода приїде молодий музикант, соліст Чернівецької обласної філармонії, лауреат міжнародних конкурсів Віктор Білла. До програми ввійдуть твори Й.С.Баха, Ф.Ліста, С.Франка, К.Сен-Санса, Ж.Лангле. Ведуча – музикознавець Наталія ПІЦУР. Початок о 18.30.

Вперше Віктор Білла відвідав Закарпаття у 2010 році як учасник Третього Мiжнародного молодiжного органного фестивалю, започаткованого Закарпатською обласною філармонією з ініціативи заслуженої артистки України Наталії Висіч. Вона була незмінною солісткою і душею цього величного інструменту з моменту його встановлення у філармонії (1974 рік) і до останніх днів свого життя. Віддана до останку улюбленій справі, вона вклала багато сил і любові у становлення цього фестивалю: задля знайомства закарпатської публіки з творчістю молодих обдарованих українських і зарубіжних виконавців та популяризації найкращих зразків світової органної музичної спадщини. Молодий чернівчанин одразу припав до душі ужгородському слухачеві. Сподіваємося, що і цього разу його приїзд викличе зацікавлення серед шанувальників "вічної музики". Тим паче, що відбудеться цей концерт напередодні сумних роковин від дня смерті Наталії Висіч.

Ще кілька слів про нашого гостя. Віктор Білла народився у 1987 роцi. Випускник Чернiвецького Державного музичного училища (клас викладача-методиста Козлова С.М.) та Нацiональної Музичної Академiї України iм. Чайковського (орган), закінчив магiстратуру у класі заслуженого дiяча мистецтв України, професора Галини Булибенко. З 2011 року соліст Будинку органної та камерної музики при Чернівецькій обласній філармонії. Концертну дiяльнiсть розпочав ще в студентськi роки. Активно виступає із солiстами-iнструменталiстами, вокалiстами, хоровими колективами та оркестрами в Києвi, Бiлiй Церквi, Лiвадiї, Чернiвцях. Свій виконавський рівень вдосконалював на майстер-класах у Х.Метцгера (Австрiя), Х.Герiнга (Нiмеччина), E.Лiсiциної (Латвiя, Рига), К.Стембрiджа (Iталiя), Р.Абдулiна (Казань, Росiя). Учасник Третього Мiжнародного молодiжного органного фестивалю (м.Ужгород) та фестивалю Organum’2011 (м.Суми). Дружина – вокалістка (сопрано).

До органної музики Віктор Білла прийшов не одразу. Музичну школу закінчив по класу акордеона, і тільки після училища вирішив освоювати цей непростий інструмент. В академії був єдиним органістом на курсі. На сьогодні випробував більшість органів в Україні. У репертуарі Віктора Білли не лише твори відомих композиторів, а й сучасних авторів. Щоправда, європейські композитори не публікують ноти в Інтернеті, тож доводиться шукати їх за кордоном особисто та з допомогою друзів. Простіше із вітчизняними авторами, які пишуть для органу, а таких також чимало. Вони самі охоче пропонують свої твори талановитому виконавцеві.

"Найцінніше, що дає мені музика – душевний спокій. Орган допомагає завжди бути спокійним та врівноваженим. Якби люди частіше зверталися до високого, їм також було б значно легше жити", – вважає музикант.

Підготувала Таїсія Грись

0 #