Концерт Любомира Мельника в Ужгороді

Канадський композитор українського походження — Любомир Мельник відомий як найшвидший піаніст на планеті, вперше виступить в Ужгороді. 

Ще на початку 80-х він розробив власну нотацію і техніку гри надшвидких арпеджіо (звану "безперервною музикою"), написавши безліч творів з її використанням.

— Так як мало хто може виконати його твори, Любомир виступає сам, демонструючи неймовірне і кожен раз вражаюче володіння інструментом. Мельник здатен грати 19,5 нот в секунду кожною рукою, чим він користується аж ніяк не для демонстрації своєї техніки. Його музика виводить звучання інструменту на абсолютно новий рівень. Мелодизм творів не в зміні нот, а в накладенні і взаємодії обертонів, які виникають з цілих лавин і шквалів нотних потоків.

Створюється безперервне полотно звуку, в яке Любомир раз у раз вплітає різні нитки і візерунки, роблячи це легко і невимушено, що надає його музиці звучання, характерного для цілком повільного ембієнту. Швидке і повільне — одне переходить в інше так само легко і органічно, як морська вода поєднує високі хвилі і глибоку таємничість океану, як вітер — різкі пориви і ледь вловимі дихання, як дерева — масивні стовбури і міцні гілки з дрібним листям, — кажуть організатори події.

0 #