Концерт Луганського академічного симфонічного оркестру в Ужгороді

– Цьогоріч колективу виповнюється 70 років. За багаторічне існування з оркестром пов’язала своє ім’я плеяда високопрофесійних музикантів, а репертуарний список оркестру прикрасило чимало оригінальних та складних симфонічних творів авторства як світових класиків, так і сучасників, зокрема, вітчизняних композиторів.

Більше 10-ти років керує оркестром австрійський композитор і диригент Курт Шмід. До Луганська професор уперше приїздить у 2002-му як учасник культурної програми, ініційованої радником посольства Австрії в Україні, певний час співпрацює з оркестрами кількох областей, та саме з луганським колективом знаходить повне творче порозуміння і музикантові пропонують очолити оркестр.

За словами Курта Шміда, котрий народився у сім’ї музикантів і зростав у потужній мистецькій атмосфері рідного Відня, красу класичної музики для нього відкрив Петро Чайковський. Відтак, музикант захопився творчістю російських композиторів та українських митців – серед улюблених Семен Гулак-Артемовский, Микола Лисенко. Відповідно конструює художній керівник і репертуар свого колективу, грунтуючи його на золотих надбаннях класичної музики. Заразом – звертається до творчості сучасних авторів – як іменитих, так і обдарованої молоді, чиї твори з легкої руки майстра здобувають численних шанувальників серед найвибагливіших слухачів. До слова, в доробку самого Курта Шміда понад 400 композицій.

Під керівництвом австрійського диригента в 2006-му оркестрові присвоюють звання "академічного". За останні ж роки колектив виступив на престижних сценах Австрії, Іспанії, Італії, Франції, записав близько 20-ти компакт-дисків із творами класичної музики.

Окремої уваги варта педагогічна діяльність Курта Шміда, котрий викладав у багатьох країнах, а з 2003-го і в Інституті культури і мистецтв Луганського національного университету ім.Т.Шевченка та отримав звання почесного професора цього вишу.

Втім, натхненна і самовіддана праця митця в Україні могла несподівано припинитись торік, коли через бурхливі події Курт Шмід був вимушений покинути Луганськ. Але вже цьогоріч, навесні, звістка про те, що обласну філармонію переносять із окупованого Луганська до Сєвєродонецька – просто ощасливила музиканта і він охоче погодився повернутись та продовжити співпрацю з улюбленим колективом, – кажуть організатори.

0 #