Концерт до 70-річчя створення Закарпатського народного хору

Святковий вечір з нагоди 70-ліття Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, який відбувся 18 жовтня, пройшов з величезним успіхом і викликав неабиякий резонанс громадськості. Велика зала філармонії не могла вмістити всіх охочих прийти і привітати ювілярів. Тож цю програму буде повторено 15 листопада у рамках проекту «Музика вихідного дня». Початок концерту о 16.00.

Ось що говорить про такий важливий етап у житті колективу його художній керівник, заслужений працівник культури України Наталія ПЕТІЙ-ПОТАПЧУК:

«Заслужений академічний Закарпатський народний хор завжди відігравав важливу роль у культурно-мистецькому та суспільному житті краю. Так само чутливо він відгукується і зараз на найважливіші події в державі. Та найперше ми дбаємо все ж про збереження нашої духовної спадщини. Тож поруч із творами «золотого» фонду у нашому репертуарі з’являються нові зразки автентичного фольклору – майстерні обробки народних пісень, танцювальні постановки і цілі сцени-картини із традиційних закарпатських обрядів, як то «Бал у старому селі», «Винобрання», «Кичерка». Безцінне багатство кожного народу – це його ідентичність, його коріння, його особливості. І ці особливості найбільше проявляються саме в культурі – пісні, танці, вишивці, обряді. А наш колектив впродовж 70 років є таким культурним осередком, носієм наших давніх традицій – специфічних, особливих, неповторних, різнобарвних через багатоетнічне поєднання. Ми цим продовжуємо займатися попри нелегкі часи. Зараз, як ніколи, слід підтримувати людей-носіїв нашої культури. Підтримувати добрим словом, заохочувати матеріально, щоб не було відтоку талановитої молоді, щоб наші співаки і танцюристи не вирушали в інші країни за більшими заробітками. Держава, влада зобов’язані дбати про те найкраще, що вже часом довело свою цінність».

Текст підготувала Таїсія Грись

0 #