Концерт Девіда Фрізена та Глена Мура в ILKO Gallery

В арт-центрі "Галерея ІЛЬКО" відбудеться виступ легенд світової джазової сцени – джазових басистів Девіда Фрізена (США) та Глена Мура (США).


Довідково:

Девід Фрізен (David Friesen) – американський джазовий басист. Народився 6 травня 1942 року у містечку Тахома, штату Вашингтон, а виріс у Сієтлі.

Починав грати на гавайській гітарі та акордеоні в 10 років, а в 16 років вже професійно грав на гітарі. Перше знайомство Фрізена з джазом відбулося в клубі "Slim Gaillard" в Лос-Анджелесі. Під час служби в армії в Німеччині Фрізен сам опанував гру на контрабасі. Виступав з такими відомими музикантами як Майлз Колтрен, Біл Еванс, Єлмер Гіл, квінтетом Біллі Харпера, Стеном Гетцем, Джорджем Адамсом, Дені Річмондом, Джо Хендерсоном, легендарним піаністом Мелом Уолдроном. Записав більше 65 компакт-дисків як лідер та співучасник і з’являвся в якості акомпоніатора більше, ніж на 100 музичних записах. Фрізен є одним з двох чи трьох басистів в світі, які самостійно можуть утримувати аудиторію під час сольного концерту.

Виступає на території США, Канади, Великобританії, Швеції, Данії, Норвегії, Нідерландів, Франції, Іспанії, Португалії Італії, Австрії, Угорщини, Словаччини, Польщі, Туреччини, Японії, Австалії, Південної Америки, а нині і України. Його альбом 1989 року "Other Times, Other Places" став хітом номер 11 в США в топ-чарті джазових альбомів Billboard.


Глен Мур (Glen Moore) – відомий американський джазовий басист, засновник легендарного Oregon, народився 28 жовтня 1941 року в Портланді, штат Орегон.

Його виконавська кар’єра почалася у віці 14 років з Young Oregonians в Портленді, де він грав з індіанським саксофоністом Джимом Пеппером. Глен отримав диплом за спеціальністю "історія та література". Активна музична діяльність почалася після коледжу з Джеромом Магілья в Портленді, Джеймсом Харнеттом в Сіетлі, Гарі Карром в Нью-Йорку, Плау Крістенсоном в Копенгагені, Людвігом Штрайхером у Відні і Франсуа Раббатом на Гаваях.


0 #