“Fryderyk CHOPIN” у виконанні солістки Людмили Марцевич

17 березня Ужгород відвідає відома піаністка, солістка Київської національної філармонії та професор Національної музичної академії імені П.І.Чайковського Людмила Марцевич. Цього музиканта шанують не лише за високопрофесійну виконавську і викладацьку діяльність, а й за активну просвітницьку місію, спрямовану на вшанування українського та світового музичного мистецтва. Як багаторічна просвітянка, Людмила Марцевич бере активну участь у громадському житті країни, є членом Національної спілки театральних діячів України, входить до складу наглядової Ради Національної всеукраїнської музичної спілки та Української ліги культури, співпрацює з Українським фондом культури. Неодноразово очолювала та входила до складу журі міжнародних і всеукраїнських музичних конкурсів. 

Людмила закохалася в рояль з раннього дитинства. Отримавши блискучу музичну освіту в Одеській консерваторії імені А.Нежданової, розпочала концертну діяльність уже з 17 років. А своє перше визнання здобула у 1962 році, коли стала володарем найвищої нагороди Першого українського конкурсу піаністів імені Миколи Лисенка. Це піаністка, здатна чутливо передати глибинний сенс музики, зрозуміти сутність втілених у нотах звуків, спроможна натхненно розкрити задум композитора у концертному виконанні.

Людмила Леонідівна підтримує прекрасну виконавську форму, талановито реалізує себе в професії, виступає із численними сольними концертами в багатьох країнах світу. Поряд із відомими творами західноєвропейських композиторів на концертах Людмили Марцевич звучать твори українських митців — М.Лисенка, В.Барвінського, Н.Нижанківського, М.Скорика, Є.Станковича.

Великий просвітницький посил має один із останніх авторських проектів Людмили Марцевич "Життя композиторів у музиці і листах", реалізованих нею у співпраці з відомим драматургом і сценаристом Василем Неволовим.

Отже, 17 березня о 18.30 у Закарпатській обласній філармонії гратиме народна артистка України, солістка Київської національної філармонії Людмили Марцевич (фортепіано). У програмі – музика геніального Фридерика Шопена.

Текст підготувала Таїсія Грись

0 #