Фотовиставка газети “День”

— Минулий рік один з найскладніших років в новітній історії України. Майдан, анексія Росією Криму, війна на сході… Але життя продовжується, Україна попри неймовірні втрати загартовується і обов’язково вийде з цього випробовування ще сильнішою та психологічно-стійкішою. Як ми жили, чим дихаємо сьогодні та що плануємо робити завтра — відповіді на ці запитання можна знайти в репортажному фото, де автори (як професійні фотокореспонденти, так і аматори) відображають сукупний мистецький образ України. За кожною фотографією — історія конкретної людини, емоції, нації, прагнення… Традиційно зрізом творчих досягнень кращих фотографів країни стає Фотовиставка газети "День".
Ужгород — вже шосте місто, яке запросило нас до себе цього року. Перед тим фотовиставка "Дня" гостювала у Одесі, Полтаві, Черкасах, Луцьку та Львові. Представить експозицію, а також книжкові новинки "Україна Incognita. Топ-25", які стали продовженням серії "Бібліотека газети "День", головний редактор газети «День» Лариса Івшина
.

Експозиція фотовиставки вміщуватиме близько 160 світлин із числа переможців XVI Міжнародного фотоконкурсу газети "День". Вони були обрані з понад двох тисяч фоторобіт, надісланих з усієї України. Загалом виокремлено шість номінацій:"Події", "Особистості", "Український світ", "Життя як воно є", "Світ очима дітей", а також номінація від міжнародної організації ПРООН "Будуємо нову країну разом". Нагадаємо, що символом цьогорічної фотовиставки було обрано терен. Завдяки фотографіям "Дня" відвідувачі матимуть нагоду пригадати й осмислити той "тернистий шлях", який усім нам довелося прожити за цей рік, а також побачити Україну "з колючками" й українців, які навчилися захищати своє.

За роки свого існування фотоконкурс "Дня" став справжньою кузнею кадрів. Багатьом початківцям він дав потужній поштовх до професійного зростання, а професіоналів надихнув відкривати нові творчі горизонти. Довкола "Дня" утворилась власна фотошкола, яка об’єднала справжніх знавців своєї справи, — розповідають організатори.

Традиційно усі відвідувачі виставки зможуть відчути себе членами журі, віддавши свій голос за найцікавішу, на їхній погляд, світлину. У день закриття виставки за результатами цього голосування буде оголошено володаря титулу глядацьких симпатій від Ужгорода. Світлини, що особливо сподобаються, можна буде придбати в редакції газети.

В рамках днів "Дня" в Ужгороді всі охочі можуть долучитися до всеукраїнської акції "Подарунок рідній школі". Для цього потрібно придбати книжки з Бібліотеки "Дня" й передати їх у навчальні заклади та бібліотеки свого міста чи району.

Вернісаж виставки відбудеться 14 травня о 15:00.

Вихідний — понеділок.

0 #