Фестиваль “Інтерлялька” в Ужгороді (програма)

Програма:

8 жовтня (вівторок)

9 жовтня (середа)

10 жовтня (четвер)

Довідково:

У 1990 році, коли на базі Закарпатського академічного обласного театру ляльок було впроваджено проведення Міжнародного фестивалю театрів для дітей "Інтерлялька", розпочався новий етап творчої діяльності театру. У 1997 році фестиваль включено до Міжнародної асоціації діячів театрів ляльок світу (УНІМА).

Фестиваль "Інтерлялька" традиційно проводиться в Ужгороді, у приміщенні театру ляльок. Вибір місця проведення не випадковий. Унікальний ресурс Закарпаття – його географічне розташування на стику чотирьох держав у центрі Європи. Це значно вплинуло на національний склад населення. На території в 12,8 тис. квадратних кілометрів поруч з українцями проживають представники більш 70 різних національностей. Враховуючи це, одним із пріоритетних завдань фестивалю є збереження і розвиток культурних традицій національних спільнот в місцях їх компактного проживання. Для тісніших зв’язків національних меншин Закарпаття з країнами, де їхні національності є пріоритетними – Словаччина, Угорщина, Румунія, Польща і було вирішено проводити в Ужгороді Міжнародний фестиваль театрів для дітей "Інтерлялька", що дістало підтримку вищезгаданих країн.

Під час фестивалю проводяться навчання, творчі лабораторії, круглі столи, диспути, обговорення конкурсних і поза конкурсних робіт з художниками, режисерами, акторами, що є хорошою школою для вивчення різних напрямів у сценографії, режисурі, узагальнення досвіду роботи, налагодженню зв’язків по обміну творчими працівниками для здійснення постановок, інтеграції українського театрального мистецтва до світового гуманітарного простору – це стосовно учасників фестивалю. Щодо глядача, то під час його проведення відбувається поглиблене ознайомлення дітей різних національностей, які проживають в області, із своїм рідним національним театральним мистецтвом та мистецтвом інших країн, розширення світогляду.

Проведення такого престижного мистецького форуму, як Міжнародний фестиваль театрів для дітей "Інтерлялька" у наймолодшій області України, в найбільш розмаїтому за національним складом регіоні, сприяє подальшому зростанню авторитету України, як держави, в якій питання виховання підростаючого покоління мають першочергове значення.

0 #