Етнофест “Лемківська ватра”

"Лемківська ватра" – фестиваль, започаткований, аби надихати на дослідження, збереження та примноження лемківської культури усіх охочих, а головним чином – спадкоємців лемківського етносу. Останніх у краї близько 300 тисяч, запевняє голова Всеукраїнського товариства "Лемківщина" Василь Мулеса. Більшість із них є лише носіями лемківської культури, проте чимала частина – свідомі й активні продовжувачі і популяризатори рідних традицій. "Лемки населяють Закарпаття від ріки Боржава до села Ужок, найпотужніші осередки – на Перечинщині, де розташована столиця крайових лемків – с. Зарічево, а також на Великоберезнянщині, де, власне, ми й організовуємо наше свято. – каже Василь Мулеса. – Кострино вибрали з кількох причин: по-перше, село справді мальовниче, по-друге – зручне для проведення подібних масових дійств та, що не менш важливо, нас підтримують місцеві підприємці. Помітно сприяє цьогорічному проведенню фесту і влада району й області. Тож сподіваємося, що свято пройде на високому рівні".

З огляду на досвід попередніх років, організатори розраховують на щонайменше 5 тисяч відвідувачів, серед яких, зокрема, очікують сусідів-лемків зі Львівщини, Івано-Франківщини та Тернопілля, а також – гостів зі Словаччини, Польщі, Сербії, Росії.

На відвідувачів чекає урочисте розгортання національного прапору, традиційне запалення ватри, а ще – насичена концертна програма за участі професійних і аматорських фольк-колективів, конкурси та спортивні змагання, виставки і ярмарки творів літератури, декоративного й ужиткового мистецтва лемків, кажуть в управлінні культури Закарпатської ОДА.

0 #