– Ця артистка не знає втоми, відпочинку чи нудьги. Її життя складається із суцільних репетицій, концертів, занять зі студентами, поїздок, роботи у студії звукозапису, майстер-класів – і так з дня на день, наче у якомусь калейдоскопі. Таке насичене фізично й емоційно життя виснажило б кого завгодно. Та феномен Етелли Чуприк саме і полягає в її багатогранномуталанті, несамовитій працьовитості і рідкісній здатності реалізовувати надскладні творчі задачі. Її радо запрошують з концертами до інших міст України та за кордон. Зокрема, лише торік піаністка дарувала своє мистецтво у Києві, Луцьку, на фестивалі Чайковський-FEST у м.Тростянці, кілька разів побувала в Угорщині, виступала в Любліні (Польща), Мадриді і Барселоні (Іспанія). От і цей рік почався для виконавиці із закордонної поїздки – нещодавно вона взяла участь у відзначенні річниці від дня народження Шопена у Музичній академії м.Познань (Польща).
А початок весни солістка Закарпатської обласної філармонії, народна артистка України Етелла Чуприк відзначить на рідній сцені: 3 березня вона подарує землякам твори своїх улюблених композиторів – Ліста, Шопена і Рахманінова. Це представники різних національних шкіл з яскраво вираженими індивідуальними почерками. Зокрема, Ференц Ліст – засновник угорської композиторської школи. Він був першим піаністом, який виступав із сольними концертами. Попри те, що немає жодного звукозапису гри Ліста, його визнано одним із найвизначніших виконавців своєї епохи. Не менш яскравий слід в історії свого народу залишив і Фридерик Шопен: у Польщі його вважають національним героєм. Неперевершений творець мелодій, він приніс у західну музику невідомі їй доти слов’янські інтонації. А от творчий шлях відомого російського композитора і піаніста Сергія Рахманінова був тісно пов’язаний з Україною: митець відіграв визначну роль у формуванні Київської консерваторії і неодноразово гастролював у багатьох
українських містах. Стиль Рахманінова, увібравши багато рис імпресіонізму й авангарду, залишився неповторно індивідуальним – йому нема аналогів у світовому мистецтві. Записи цього геніального піаніста стали еталоном для багатьох поколінь музикантів. У своїй програмі «Spring melodies» Етелла Чуприк виконає Сонату №3 (ор.58) Ф.Шопена, Іспанську рапсодію Ф.Ліста та Сонату №2 сі-бемоль мінор С.Рахманінова – пишуть організатори.
Ведуча – музикознавець Наталія Піцур. Концерт відбудеться у рамках проекту «Музика вихідного дня». Початок о 16.00.