Експериментальна виставка словацьких художниць “Жінки Ужгорода”

– Нам часто дорікають, що «з вашим сучасним мистецтвом нічого не зрозуміло» і «треба бути ближче до людей». І ось ми вирішили стати ближче. Впритул до жителів Ужгорода, разом із ними і заради них. І провели невеликий освітньо-мистецький експеримент, в якому звичайні перехожі творять сучасне мистецтво разом із митцями. Результати експерименту – на виставці «Жінки Ужгорода», яку створили молоді, але амбітні художниці Інгрід Кепкова та Вікторія Лендєлова (Словаччина, Кошице). Роботу над нею вони почали ще під час 2-місячної міжнародної мистецької резиденції, яку організовував «Кубло» у лютому-березні цього року, – кажуть організатори події.

На виставці: фото-, аудіодокументація та перформенс. «Виставка – це наші інсайти з приводу деяких аспектів життя жінки в Ужгороді, які приходили до нас через процес ознайомлення з «соціальними настроями» на вулицях міста. Нас надихало дослідження, як змінюються та уживаються концепції традиційної краси жінки та сучасної естетики. Наші інтерв’ю складаються з простих питань, а відповіді учасниць виявляють приховані відтінки їхнього життя», – говорять авторки.

Цією виставкою Мистецький центр «Кубло» (ГО «Асоціація сприяння освіті та культурі «ЛІК») завершує освітній проект «Майстерня соціального проектування», який був частиною проекту «Громада, що навчається: трансформація конфліктів в Україні та Молдові через активну громадську участь» (DVV International, ГО «Інтеграція та розвиток», проект виконувався за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини). За 6 місяців ми провели 32 освітні події, спрямовані на підсилення культурного сектору, впровадження інноваційних форм освіти для дорослих та створення культурно-освітнього центру в Ужгороді: заняття з урбаністики «Школа ужгородця», 10-денний воркшоп «Основи фотообробки та відеомонтажу», тренінги для активістів культурного сектору та працівників бібліотек з фінансового та проектного менеджменту, фандрейзингу, маркетингу, літературно-музичний перформенс за участю та за твором Юрія Андруховича «Альберт, або найвища форма страти» тощо.

Виставка працюватиме до неділі, 3 грудня, з 13 до 19 год., однак перформенс буде тільки під час відкриття. Вхід вільний.

0 #