Драма “Ув’язнені” (Ніл Саймон)

Телефон для довідок: (03131) 2-30-12.


Довідково:

Ніл Саймон — американський драматург і сценарист, який вважається одним з найкращих письменників комедійного жанру в історії американської літератури, та одним з найуспішніших в історії Бродвею. Автор більш ніж тридцяти п’єс і майже такої ж кількості кіносценаріїв, більшість з яких були адаптацією його власних робіт.

Ніл Саймон народився 4 липня 1927 року у Бронксі, Нью-Йорк в єврейській сім’ї. Його батько, Ірвінг Саймон, працював продавцем одягу, а його мати, Мамі Саймон, була домогосподаркою. 

Ніл Саймон розпочав свою кар’єру пишучи сценарії для радіо та телебачення разом зі своїм братом Денні Саймоном. Згодом їх запросив Сід Сезар до популярного шоу Your Show of Shows, після закінчення якого він запропонував Саймону роботу у своєму новому шоу Caesar’s Hour, за яке Ніл двічі номінувався на Еммі. 

Перша бродвейська п’єса Ніла Саймона, "Приходь дути в свій горн" (англ. Come Blow Your Horn), пройшла на сцені театру Брукса Аткінсона, де впродовж 1961 року демонструвалась 678 раз.

П’єси Саймона переважно автобіографічні, і часто зображують різні аспекти його молодих років та перших шлюбів. Більшість робіт Саймона отримала неоднозначні відгуки. Багато критиків відзначали його комедійний талант. Інші давали менш схвальні відгуки, і у більшості випадків сприймали його як комерційно успішного, а не талановитого драматурга.

В багатьох джерелах серед нагород отриманих Нілом Саймоном значаться дві премії "Еммі", які він отримав на початку своєї кар’єри, коли писав для телебачення. Однак він лише двічі номінувався на ці нагороди у 1957 і 1958 роках.

0 #