Бенефіс-концерт Етелли Чуприк

Ось, що пише про концерт Таїсія Грись:

17 червня "богиня фортепіано" ЕТЕЛЛА ЧУПРИК запрошує на бенефіс-концерт з нагоди свого ювілею. Солістка Закарпатської обласної філармонії представить "золоту колекцію" знакових для неї творів і авторів: Органну хоральну прелюдію Й.С.Баха, три сонати Д.Скарлатті і Сонату Ре-мажор В.А.Моцарта, по три твори обожнюваних нею Ф. Шопена, Ф.Ліста та С.Рахманінова. Окрасою програми також стануть "Табакерка" А. Лядова, а також "Лускунчик" П.Чайковського та "Жар-птиця" І.Стравінського у транскрипції Е.Чуприк. Ведуча – музикознавець Наталія ПІЦУР.

Можна довго перераховувати творчі здобутки Етелли Чуприк. Вона не просто стала гордістю Закарпаття, а понесла цю славу далеко за межі рідного краю. Лауреат конкурсів ім. М. Лисенка (Київ, 1988 р.), ім. С. Рахманінова (Москва, 1990 р.) та Міжнародного конкурсу ім. Ф. Ліста (Будапешт, 1991 р.) Заслужена артистка України, стипендіат Асоціації Ріхарда Вагнера в Байройті, віце-президент Асоціації українських піаністів, доцент Львівської музичної академії ім. М. Лисенка.

"Заслужена артистка України Етелла Чуприк – це окраса нашої філармонії. Для мене вона завжди була і залишається неперевершеною. І скажу з особистих відчуттів: наш "Steinway" ні в кого не звучить так, як в Етелли. Я завжди із задоволенням слухаю цю виконавицю і насолоджуюся незрівнянним звучанням нашого роялю, коли його клавішів торкається саме вона!" (Іван МИКИТА, директор Закарпатської обласної філармонії)

"Етелла – унікальна людина, рідкісний музикант. У її мистецтві може щось подобатися, а щось ні. Але ніхто не зможе заперечити, що вона є талантом від Бога. Я вважаю Етеллу Чуприк неординарною людиною. І думаю, що зараз артистка перебуває лише на половині свого шляху". (Наталя ГРОМОВА, директор Ужгородської дитячої школи мистецтв

"Захоплююся талантом Етелли Чуприк, по можливості завжди відвідую її виступи. Почуваюся дуже щасливим, що у нас із нею склалися щирі, дружні стосунки. І можу похвалитися, що отримав у подарунок одну з її картин. Це портрет Христа, дуже тонка й оригінальна робота. Зображення дуже своєрідне, і мені здається, що це певною мірою і портрет самої Етелли". (Ендре САЛІПСКІ, консул Генерального консульства Угорщини в м.Ужгороді)

"Талановитих людей дуже багато, а от обраних значно менше. І Етелла – з їх числа. Таких на Землі всього 2-3%. І їм дуже нелегко, бо вони випереджають свій час. Це велика місія і велика відповідальність. Це невпинна робота над собою. Але Етелла і не вміє по-другому". (Анна КАСО, голова Закарпатського осередку асоціації піаністів Укарїни та асоціації "Надії ХХІ століття", старший викладач Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора)

 

0 #