20 Форум видавців у Львові (Програма)

Більше у матеріалі Форум видавців 2013: п’ять днів у світі книжок

10 – 15 вересня "Форум видавців у Львові" в 20-ий раз підтвердить, що саме тут є епіцентр сучасного літературного процесу та книжкового бізнесу, що це є найбільший у світі ярмарок української книги, що Львів, який завдяки Форумові вже 20 років називають книжковою столицею України, з повним правом може претендувати на звання "Місто літератури ЮНЕСКО".

20+ магічних цифр 20. Форуму видавців у Львові:

Отже, 20. Форум видавців у Львові це:

Найбільший у світі ярмарок української книги

Працюватиме 12 – 15 вересня у Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) і на проспекті Свободи. Книжки за видавничими цінами, антикризові акції та дисконтні програми, можливість виграти рідер PocketBook від компанії BookLand.

8. Львівський міжнародний літературний фестиваль – найбільший у Центрально-Східній Європі. Про це свідчать 362 автори з України та 20 країн світу і 263 події у програмі. Фестиваль очолює п’ятірку найкращих осінніх книжкових заходів світу за версією Forbes.

Найцікавіші проекти цьогорічного Літературного фестивалю:

Поетичний потяг Чернівці – Львів спільно з MERIDIAN CZERNOWITZ.

9 вересня з Чернівців до Львова потягом № 136 вирушать Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Андрій Любка, Тарас Малкович, Єлена Фанайлова, Енн Коттен (Ann Cotton), Нора Іуга (Nora Iuga), Макс Чоллек (Max Czollek) та інші поети з 16 країн світу.

Рівно о 15.51 у цьому потязі розпочнуться читання для всіх охочих пасажирів. А 10 – 15 вересня вони візьмуть участь у заходах 20. Форуму видавців.

Фокусна тема «Жінка у світі, що змінюється», на яку організаторів надихнула Ольга Кобилянська (1863-1942 рр.), письменниця, яку називають першою українською феміністкою і 150-річчя з дня народження якої відзначається цього року.

Програмою, яка налічує 17 заходів, опікується Ірина Славінська. Жінки дискутуватимуть на теми:

Історії жінок і жінки в історії

Авторка і героїня. Жінка в українській літературі

Жінка в українській освіті

Жінка-керівник чи чоловічий погляд на управління в культурі

Фестиваль «КОНТЕКСТ-2», який є продовженням програми створення, підтримки і розвитку інфраструктури, яка обслуговує літературний процес. Програму втілює ГО «Форум видавців» за підтримки Програми і³ «Ідея – Імпульс – Інновація» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». Якщо Контекст-1 був присвячений менеджменту літературних подій, програма Контексту-2 зосереджена на літературній критиці і книжковій журналістиці. Лекції і майстер-класи проведуть найкращі літературні критики та журналісти з різних країн:

Юстина Соболевська (Польща)

Олександр Гаврилов (Росія)

Олаф Кюль (Німеччина)

Алі Боуден (Шотландія)

П’єр Астьє (Франція)

Ганс-Петер Куніш (Швейцарія)

Аревік Ашкароян (Вірменія)

Учасниками проекту стали 25 молодих журналістів.

Фестиваль ТРАНСЛІТ – наймасштабніший в Україні проект, спрямований на промоцію перекладацької діяльності. Публічна дискусія «Вулиця із двостороннім рухом: український переклад за останні 20 років», яка відбудеться у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи, стане підсумком досліджень перекладів з української на основні європейські мови, а також перекладів з європейських мов українською, здійснених впродовж 1991-2012 років. Дослідження проведене у межах проекту Book Platform.

Молода Республіка Поетів – 9 конкурс-фестиваль поезії молодих авторів (віком до 25 років). На конкурс надійшли заявки від 99 авторів. 10 призерів прочитають свої твори на гала-концерті фестивалю 14 вересня.

Ніч поезії та музики нон-стоп – найдавніший (з 1997 р.) і найпопулярніший (близько 2 тисяч відвідувачів) захід Форуму видавців у Львові. До цьогорічної програми входять: поезія Енріка Казасеса (Enric Casasses), Лінор Горалік, Клауса Анкерсена (Claus Ankersen), Бахита Кенжеєва, Томаша Ружицького (Tomasz Rozycki), Еугеніуша Ткачишина-Дицького (Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki), Юрка Іздрика, Галини Крук, Івана Малковича та ін.

Співатимуть музичні гурти PabloPavo i Ludziki (Польща), Ян Бедерман (Росія), DRUMТИАТР та ZAPASKA (Україна).

Урочиста академія з нагоди 20-річчя Форуму видавців у Львові, яка відбудеться 11 вересня у Львівській обласній філармонії за участі Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща Богдана Здроєвського (Bogdan Zdrojewski), Міністра культури України Леоніда Новохатька, керівників міста і області. Співатиме польська джаз-співачка світового рівня Ага Зар’ян (Aga Zaryan).

На Урочисту академію запрошено письменників, журналістів, культурних, освітніх, політичних діячів, наших шановних партнерів – всіх, хто допомагав і допомагає проводити Форум впродовж 1994-2013 років.

Урочиста церемонія вручення книжкової премії «Найкраща книга Форуму-2013»

Традиційно відбудеться у перший день ярмарку (12 вересня) у Львівській обласній філармонії. На почесну премію у цьому році претендують 80 видавництв і 340 книжок. 20 лауреатів конкурсу отримають відзнаки і грошові премії. Преміальний фонд – 50 тисяч грн. Також будуть вручені традиційні нагороди від голови ЛОДА Віктора Шемчука, міського голови Львова Андрія Садового і наших партнерів.

Видавничий бізнес-форум

Спеціальний гість – Едвард Навотка (Edward Navotka), засновник і головний редактор порталу publishingperspectives.com, виступить з лекціями «Чи справді Америка проти світу: правда про Amazon, Apple, Microsoft and Google» та Книговидання в еру глобалізації: чудово, хвилююче, що далі?», а також подискутує з українськими видавцями про авторське право, електронні книги і підручники.

Оскільки портал publishingperspectives.com є найпопулярнішим фаховим ресурсом для видавців цілого світу, ми сподіваємося, що незабаром про Форум видавців у Львові і українські книжки дізнаються в багатьох інших країнах.

Дискусія «Імператор хвороб: перемогти хворобу, жити з хворобою, гідно померти» за участі письменниці Марії Матіос, журналістки і громадської діячки Катерини Гордєєвої, авторки книги «Победить рак!» і засновниці руху «Українські амазонки», д. псих. н, проф. Наталі Шевченко та ін. Модеруватиме дискусію журналістка і телеведуча Ольга Герасим’юк. Дискусія проводиться за підтримки фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». Обговорюватися буде книжка Сіддхартхи Мукерджі «Імператор хвороб: біографія раку», за яку автор отримав Пулітцерівську премію 2011 р.

Благодійна акція для пенсіонерів «Третій вік: Задоволення від читання»

Найголовніше – безкоштовне відвідування пенсіонерами книжкового ярмарку протягом всіх днів заходу (12 – 15 вересня).
В рамках благодійної акції відбудеться 6 зустрічей старшого покоління з письменниками і культурними діячами, а саме з: Еммою Андієвською (Emma Andijewska), Татьяною Толстою, Валерієм Шевчуком, Ігорем Калинцем, Юрієм Макаровим та Василем Шкляром. Також, пенсіонери запрошені на виставу «Ромео і Джульєтта в кінці листопада», яку ставить театр ім. Марії Заньковецької.

IV Львівський бібліотечний форум

11 заходів в програмі для всіх, хто пов’язаний фахом або інтересом з бібліотечною справою. Бібліофорум проводиться у партнерстві з Українською бібліотечною асоціацією.

Бібліофорум відкриватиме конференція на тему «Сучасні проблеми діяльності бібліотеки в умовах інформаційного суспільства». По завершенню відбудеться флеш-моб «Читай! Формат не має значення!» (14 вересня, 14.00, пр. Свободи біля пам’ятника Тарасу Шевченку).

Форум видавців у Дрогобичі – вперше! Поетичні читання за участі Наталі Хендл (Nathalie Handal), Ліни Екдаль (Lina Ekdahl) та ін. В наступні роки Форум видавців також відбуватиметься в інших містах Львівської області.

20+ рекомендованих подій:

9 вересня:

11.00 Прес-конференція за участі Зигмунта Баумана (Zygmunt Bauman), почесного гостя 20. Форуму видавців у Львові, а також директора Польського Інституту в Києві Ярослава Ґодуна (Yaroslav Godun), директора Інституту Книжки (Краків) Ґжегожа Ґаудена (Gzergorz Gauden), засновниці Форуму видавців у Львов Олександри Коваль, керівників Львова і Львівської області і партнерів.

Місце проведення: ZIK (вул. Вороного, 3, 1-ий поверх)

17.00 Публічна лекція Зигмунта Баумана (Zygmunt Bauman) на тему «Невелике доповнення до довгої соціальної історії часу».

Модератор: Ярослав Грицак

Відбудеться у головному корпусі ЛНУ ім. І. Франка (вул. Університетська, 1)

10 вересня:

18.00 Вистава «Джон Сміт в Україні» від мистецької групи Yara Arts Group (США, Нью-Йорк)

Місце проведення: Дзиґа (вул. Вірменська, 35)

11 вересня:

19.00 Урочиста академія з нагоди 20-річчя Форуму видавців у Львові. Співатиме джаз-зірка світового рівня Аґа Зар’ян (Aga Zaryan)

Місце проведення: Львівська обласна філармонія (вул. Чайковського, 7)

12 вересня:

10.30 Прес-брифінг відкриття Форуму видавців у Львові за участі віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка, міністра культури і національної спадщини Республіки Польща Богдана Здроєвського, голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олександра Курдіновича, голови ЛОДА Віктора Шимчука, голови ЛОР Петра Колодія, голови міста Львова Андрія Садового, засновниці Форуму видавців у Львові Олександри Коваль, директора фонду Ріната Ахметова «Розвиток України Анатолія Заболотного, голови фонду «Відкрий Україну» Арсенія Яценюка та ін.
Місце проведення: конференц-зала Палацу мистецтв (вул. Коперника, 17)

15.00 Лекція-дискусія на тему «Чи справді Америка проти світу: правда про Amazon, Apple, Microsoft and Google» Едварда Навотки (Edward Nawotka), засновника і головного редактора онлайн-журналу publishingperspectives.com.

Місце проведення: конференц-зала Палацу мистецтв (вул. Коперника, 17)

16.00 Дискусія «Історії жінок і жінки в історії. Частина 1» за участі письменниць Йоанни Батор (Joanna Bator), Сильвії Хутнік (Sylwia Chutnik), Наталки Сняданко та Віри Агеєвої.

Відбудеться у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких (вул. Коперника, 15)

16.00 Круглий стіл «Сучасний стан та перспективи видання навчальної літератури в Україні». Модератори: голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич та президент Української асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін

Відбудеться у Голубій залі Палацу Потоцьких (вул. Коперника, 15)

19.00 Авторська зустріч з Еммою Андієвською (Emma Andijewska). Модератор: Юрій Кучерявий

Відбудеться у Першому українському театрі для дітей і юнацтва (вул. Гнатюка, 11)

19.00 Музично-поетичний перформанс Юрія Андруховича та дуету «Вервольф Сутра» (Вера Каппелер (Vera Kappeler) і Петер Комрадін Цумтор (Peter Conradin Zumthor)

Відбудеться в актовій залі Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка (вул. Нежанківського, 5)

19.00 Відкриття мистецької виставки «Жлоб-арт» з роботами художників, учасників проекту «Жлобологія» + «BIG-Жлоб-Party» і презентація альманаху «Жлобологія»

Відбудеться у музеї-ресторані Сало (пр. Свободи, 6/8)

19.00 Церемонія вручення книжкової Премії «Найкраща книга Форуму-2013»

Місце проведення: Львівська обласна філармонія (вул. Чайковського, 7)

13 вересня

11.00 Лекція-дискусія на тему «Книговидання в еру глобалізації: чудово, хвилююче, що далі?» Едварда Навотки (Edward Navotka), засновника і головного редактора онлайн-журналу publishingperspectives.com.

Місце проведення: конференц-зала Палацу мистецтв (вул. Коперника, 17)

12.00 Круглий стіл на тему «Польща і Україна в останньому десятилітті» з Павлом Ковалем (Pawel Kowal), Витаутасом Ландсбергісом (Vytautas Landsbergis) і Борисом Тарасюком

Відбудеться у Науковій бібліотеці ЛНУ ім. І. Франка (вул. Драгоманова, 5)

12.00 «Стронгоманія»: творча зустріч з Джеремі Стронгом (Jeremy Strong) в ігровому форматі

Відбудеться у Першому українському театрі для дітей і юнацтва (вул. Гнатюка, 11)

13.00 Дискусія на тему «Засоби масової інформації в Україні і Польщі» за участі Адама Міхніка (Adam Michnik), Яцека Жаковського (Jacek Zakowski), Сергія Лещенка, Сергія Рахманіна. Модератор – Андрій Куликов

Відбудеться у Львівському прес-клубі (пр. Т. Шевченка, 11, 2-ий поверх)

13.00 Презентація результатів дослідження мобільного книго читання від компанії «Київстар»

Місце проведення: конференц-зала Палацу мистецтв (вул. Коперника, 17)

15.00 Презентація книжки Данути Валенси (Danuta Walesa) «Мрії і таємниці». Модератор: Ірина Магдиш

Місце проведення: конференц-зала Палацу мистецтв (вул. Коперника, 17)

15.00 Публічна дискусія «Вулиця із двостороннім рухом: український переклада останні 20 років» в двох частинах. Дискусія проводиться в рамках проекту Book Platform

Місце проведення: Центр міської історії Центрально-Східної Європи (вул. Богомольця, 6)

16.00 Дискусія «Імператор хвороб: перемогти хворобу, жити з хворобою, гідно померти» і обговорення книжки Сіддхартхи Мукерджі «Імператор хвороб: біографія раку» за участі письменниці Марії Матіос, журналістки і громадської діячки Катерини Гордєєвої, авторки книги «Победить рак!», засновниці руху «Українські амазонки», д. псих. н, проф. Наталі Шевченко та ін.

Модератор – Ольга Герасим’юк. Дискусія проводиться за підтримки фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»

Місце проведення: Дзеркальна зала Палацу Потоцьких (вул. Коперника, 15)

16.00 Презентація української «Палінодії» Святійшого Патріарха Київського і Всієї Русі України Філарета

Місце проведення: Наукова бібліотека ЛНУ ім. Івана Франка

20.00 Концерт «Умка. LIVE». Концерт відомої російської поетеси та рок-співачки

Місце проведення: Дзиґа (вул. Вірменська, 35)

20.30 Читання і презентація поезії Герхарда Фалькнера (Gerhard Falkner). Модератор – Юрій Прохасько

Відбудеться на подвір’ї Музею ідей (вул. Валова, 18а)

21.00 НЕП: Ніч еротичної поезії

Відбудеться у театрі ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3)

23.00 «Довга ніч короткого метру». Кінопоказ сучасних німецьких короткометражних фільмів

Відбуватиметься у конференц-залі Палацу мистецтв (вул. Коперника, 17)

14 вересня

11.00 Бодунова презентація антології «Жити-пити. 40 градусів життя» за участі Сергія Жадана, Ірен Роздобудько, Андрія Кокотюхи, Лариси Денисенко та ін.

Місце проведення: відкрита сцена у проїзді Крива Липа

12.30 Дискусія «Історії жінок і жінки в історії. Частина ІІ», яка відбудеться за участі письменниць Марії Матіос, Ізи Мейзи, Наталії Бабіної і Татьяни Толстої

Місце проведення: Дзеркальна зала Палацу Потоцьких (вул. Коперника, 15)

13.00 Дискусія на тему «Поезія і нові медіа» за участі Герхарда Фалькнера (Gerhard Falkner), Константіна Ліба та Сергія Жадана

Місце проведення: Чорна зала театру «Воскресіння» (пл. Генерала Григоренка, 5)

15.30 Зустріч з Ініціативною групою «Першого грудня» за участі Блаженішого Любомира Гузара, Євгена Сверстюка, Мирослава Поповича, Мирослава Мариновича

Відбудеться у конференц-залі Палацу мистецтв (вул. Коперника, 17)

16.00 Гала-концерт фестивалю Молода Республіка Поетів-2013

Місце проведення: Музей історії Релігії (пл. Музейна, 2)

17.00 Дискусія «Авторка і героїня. Жінка в українській літературі» за участі Лариси Денисенко, Ірен Роздобудько, Галини Вдовиченко. Модератор – Ірена Карпа

Місце проведення: Ноїв Ковчег (вул. Ставропігійська, 9)

18.00 Авторська зустріч з Янушем-Леоном Вишневським (Janusz Leon Wisniewski)

Місце проведення: Біла зала театру Воскресіння (пл. Генерала Григоренка, 5)

18.00 Відкриття виставки плакатів «Нічого не вирішено» Клауса Штека (Klaus Staeck)

Відбудеться у Львівському державному природознавчому музеї НАН України

18.15 «Пора вмирати». Авторська зустріч з Кшиштофом Зануссі (Krzysztof Zanussi)

Місце проведення: конференц-зал Палацу мистецтв

19.00 Авторська зустріч з Іреною Карпою

Відбудеться у Копальні Кави (пл. Ринок, 10)

19.00 Показ фільму Кшиштофа Зануссі (Krzysztof Zanussi) «Галоп» (75’)

Відбудеться у конференц-залі Палацу мистецтв (вул. Коперника, 15)

20.00 Презентація серії «Українська Поетична Антологія» за участю Віктора Неборака, Юрія Андруховича та Івана Малковича

Відбудеться у театрі ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3)

21.00 НІЧ ПОЕЗІЇ І МУЗИКИ НОН-СТОП: 20 поетів і гурти PabloPavo i Ludziki (Польща), Ян Бедерман (Росія), DRUMТИАТР та ZAPASKA (Україна)

Місце проведення: Перший український театр для дітей та юнацтва (вул. Гнатюка, 11)

15 вересня

12.00 Читання-марафон «Прокидання поезії: CITY LIGHTS»

Відбудеться у театрі ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3)

13.00 Презентація книги Марії Матіос «Черевички Божої Матері»

Місце проведення: Палац мистецтв (вул. Коперника, 17)

16.00 Музична презентація книги перекладів віршів Джима Моррісона. Модератор – Юрій Завадський

Відбудеться у театрі ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3)

19.00 Показ фільму Кшиштофа Зануссі (Krzysztof Zanussi) «Константа» (87’)

Відбудеться у конференц-залі Палацу мистецтв (вул. Коперника, 15)

20.00 Кінопоказ документального альманаху «Відкритий лоступ»

Відбудеться на подвір’ї Музею ідей (вул. Валова, 18а)

21.00 Концерт словацького гурту Longital

Місце проведення: музичний клуб «Культ» (вул. Чайковського, 7)

20+ рекомендованих новинок:

20+ зіркових гостей:

20+ українських зірок:

0 #