Новини

Знайдений підвал на будівництві у центрі Ужгорода: про нові знахідки та законність робіт

30 Липня 2019 399

8 липня цього року між ТОВ «БУДІМПЕТ», який є підрядником будівництва торгового центру, та НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України (РАС) було укладено договір на виконання пам’яткоохоронних робіт.

Він передбачає здійснення нагляду за підготовчими та земляними роботами «нульового циклу» в межах площі забудови та, у разі виявлення знахідок археологічного характеру, решток археологічних об’єктів, ділянок давнього культурного шару, проведення їх археологічного дослідження. Сам підвал, віднайдений 1 липня, наразі законсервований і буде досліджений пізніше.

Відтак щодня на будівельному майданчику присутній співробітник РАС, який здійснює нагляд за роботами та фіксує нові знахідки.

Під наглядом археолога, зокрема, відбулася зачистка зовнішньої стінки підвалу, яка межує із котлованом. У ході цих робіт 29 липня були віднайдені нові залишки кам’яної кладки  на певній віддалі від підвалу із західного боку.

Ka4pidvamomo 23

Що саме це може бути, наразі, сказати важко. Більш точні дані матимемо лише після дослідження.

Про ситуацію на об’єкті співробітники РАС постійно інформують відділ охорони культурної спадщини департаменту культури Закарпатської ОДА.

Повертаючись до питання наявності у забудовника усіх необхідних дозволів та погоджень, зазначимо, що на виконання відповідного листа Міністерства культури України, профільними підрозділами облдержадміністрації, в межах повноважень, незабаром буде здійснено комісійну перевірку щодо законності будівельних робіт за вказаною адресою.


Усі деталі про таємничий підвал, який розкопали в самісінькому центрі Ужгорода, ви можете знайти у нашій розлогій історії з усіма подробицями.

Ka4pidva Momo1

 

Костянтин Куцов,головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Закарпатської ОДА, спеціально для Varosh

Фото: прес-служба Ужгородської міської ради

0 #
# археологія # підвал # розкопки