Новини

Вихідні на Закарпатті: 22-24 листопада

21 Листопада 2019 387

22 листопада, п’ятниця

Вистава “Спадкоємець”

Ужгород, драмтеатр, Мала сцена | 18.30

– На околиці Парижа, де природну тишу розривають перегуки швидких потягів, на світанку літнього дня на подвір’я невеликого захаращеного дворика з похідною валізою заходить молодий чоловік, шукаючи за оголошенням у пресі адресу житла для тимчасового помешкання. Його увагу привертає невеличка кімната, притулена, як пташине гніздо, до високого муру, а внизу під нею господарський сарайчик. Згодом після його відходу на подвір’я в’їжджає на велосипеді вродлива юнка-поштарка, вкладає в поштову скриньку невеликий за розміром конверт і зникає. Таких листів згодом буде декілька; вони у виставі виконують роль своєрідного локомотиву руху сценічної дії у потязі життя, є наче збудниками притупленої алкоголем та цигарковим димом пам’яті за сімейних перипетій життя молодих років господаря помешкання, – розповідають про виставу у театрі.

Квитки за телефоном 0956211470.

Вечірка “Потанцюй зо мнов” від “Круглого звуку”

Ужгород, паб “Чорне сонце”, вул. Собранецька, 146 а | 22:00

Для гостей гратимуть Cool D та Ямайський. У програмі, як кажуть організатори, “платівкі та медлякі”.

Вхід вільний.

Міс студентство Закарпаття

Ужгород, Закарпатський обласний театр драми та комедії | 18:00

У фіналі конкурсу візьме участь 13 дівчат з різних районів Закарпаття. Очолить журі Наталія Ворона.

DOCUDAYS UA-2019

Ужгород, юридичний факультет Ужгородського національного університету, вул. Капітульна,26, 45 ауд.

Показ фільмів:  «Ти, ***, рота закрий!» / Shut the Fuck Up!, Таїсія Кутузова / Taisiia Kutuzova, Україна / Ukraine, 2019, 25’ та

Какофонія Донбасу / The Cacophony of the Donbas, Ігор Мінаєв / Igor Minaiev, 2017, 54′

Збір теплих речей

Ужгород, Smart Point, Швабська 25а

Попередньо зателефонувавши за номером +380993037700, від 13:00 до 18:00 можна приносити: вживаний чи новий теплий одяг для дорослих та дітей (куртки, светри, штани, шарфи, шапки, рукавиці та ін.); чисте тепле взуття для дорослих та дітей; дитячі іграшки та книги; вживаний теплий одяг в задовільному стані (теплі светри, халати, шарфи), для притулку Барбос.

Усі зібрані речі будуть передані волонтерам Закарпатської обласної організації Червоного хреста, а також в Ужгородський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Освітня програма «Бордо – Закарпаття»

Закарпаття повинне повернутися на карту знаменитих виноробних регіонів Європи, а Україна має всі передумови, щоби стати визнаною країною – виробником вина. У цьому переконані в провідній виноробній компанії регіону і для здійснення цієї мети ініціювали та втілюють програму «Бордо – Закарпаття» під патронатом освітнього проєкту Chateau Chizay Academy.

Делегація зі знаменитого виноробного регіону Франції відвідає нашу область, аби розпочати перший етап програми: провести низку відкритих лекцій і майстер-класів та обмінятися досвідом із колегами на Закарпатті.

12:30 – 14:00. Відкрита лекція “Бордо: виноробство і регіональний розвиток”. Історичний факультет УжНУ, ауд. 56 (Ужгород, пл. Народна, 3).

День Святої Цецилії

Ужгород, Берчені, 105 | 18:00

– Запрошуємо разом відсвяткувати день Святої Цецилії (лат. Sancta Caecilia) – покровительки духовної музики й усіх музикантів. Християнка Цецилія жила в Римі (200-230) та постраждала за віру, померла мученицькою смертю й була зарахована до переліку святих. Згідно з переказами, коли музиканти грали на її весіллі, вона «співала у своєму серці Господу». Її свято відзначається в латинській, католицькій, східнокатолицькій і східноправославній церкві та в англіканській спільноті 22 листопада. Цецилія символізує центральну роль музики в літургії та її часто зображують з арфою, органом або іншим музичним інструментом, – кажуть організатори Castrum HUNG та Фортеця Унг.

Програма:

Тревел-зустріч “Подорожуй”

Мукачево, навчальний центр “Platform 9 3/4”, вул. Купальна 2 | 18:00

Тревел-зустріч “Як подорожувати із задоволенням і без переплат?”. Подорожі в нас завжди асоціюються із зміною обстановки, відпочинком, відпусткою. Але для того щоб подорож вдалась, дуже важливо все продумати і спланувати. Будь-який промах може повністю перекреслити всі сподівання і уявлення про ідеальний відпочинок. На зустрічі ви дізнаєтесь: як і де бронювати житло, що врахувати? чи довіряти інтернет-ресурсам? чим добиратись: власне / орендоване авто, автобус, поїзд, літак чи можливо вигідніше поєднати? які важливі принципи планування подорожі потрібно знати? які must have речі мають бути у валізі подорожуючого? як дешевше забронювати переліт? як оптимізувати витрати?

Це і багато іншого ви зможете почути від Віктора Стинича – засновника тревел-школи “Подорожуй”, ініціатора створення бізнес-сніданоків в Ужгороді, тревел-зустрічей “Подорожуй” та успішного підприємця, який вже побував у 58 країнах світу.

Вартість участs: 200 грн (попередня реєстрація є обов`язковою за телефоном 0673187776).

Консультація щодо Kембриджських іспитів

Ужгород, вул. Фединця, 39 (2 поверх) | 17:30

На зустрічі ви дізнаєтесь все необхідне про формат та структуру тестів; зможете поставити найбільш хвилюючі питання екзаменатору тестів; трішки попрактикуєтесь на завданнях з реального іспиту; підберете потрібний тест та зручну дату проведення.

Консультувати та зацікавлювати вас буде майстерний викладач та екзаменатор Кембриджських іспитів – Олена Шенцева, директор LIK, Linguistic centre.

Реєстрація за телефоном: 050 432 45 83.


23 листопада, субота

Забіг героїв у Пилипці

23 листопада на території с. Пилипець Міжгірського району у рамках благодійного проекту проходитиме міжнародний спортивний івент по забігах з перешкодами. У змаганнях активну участь братимуть військові, серед них ті, які стали інвалідами під час бойових дій. Саму ідею залучення до активного соціального та спортивного життя організатори події запозичили світових організацій військовослужбовців, які піклуються про своїх побратимів.

У Пилипці під час спортивного івенту буде створена смуга перешкод, треки на різні дистанції. Передбачено Забіг героїв, в якому братимуть участь ветерани або з прапорами військових частин, або з національним прапором.

Освітня програма «Бордо – Закарпаття»

Закарпаття повинне повернутися на карту знаменитих виноробних регіонів Європи, а Україна має всі передумови, щоби стати визнаною країною – виробником вина. У цьому переконані в провідній виноробній компанії регіону і для здійснення цієї мети ініціювали та втілюють програму «Бордо – Закарпаття» під патронатом освітнього проєкту Chateau Chizay Academy.

Делегація зі знаменитого виноробного регіону Франції відвідає нашу область, аби розпочати перший етап програми: провести низку відкритих лекцій і майстер-класів та обмінятися досвідом із колегами на Закарпатті.

12.30 – 16.00. Відкрита лекція  і майстер-клас про якість вина і виявлення дефектів напою для виноробів Закарпаття; Лекція-майстерня «Вина Франції і Бордо. Винний туризм: французькі та міжнародні приклади». Свалявський технічний коледж НУХТ (Свалява, вул. Духновича, 6).

Свято духовної хорошої музики

Мукачево, Греко-католицький успенський собор | 18:00

Виступатимуть: Хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи та Народний художній колектив Хор “Радуниця”


24 листопада, неділя 

Свято молодого вина у Берегові

На Закарпатті свята молодого вина мають свою історію. Їх проводять у найбільших містах краю та, звісно, у виноробних районах. Цьогоріч у Берегові вирішили влаштувати дійство, яке має на меті стати новою традицією. І водночас – відтворити традицію, яку ще пам’ятають найстарші винороби Берегівщини.

У неділю, 24 листопада, у ті ж дні, коли в Європі святкують Божоле Нуво, у Берегові відбудеться елегантне і яскраве дійство. У програмі вивезення першої бочки вина з Малої Гори на кінній упряжці, парад, святкування в урочищі Чизай із відтворенням традицій, концерт, і, звісно, частування молодим вином.

На свято організовують безкоштовні трансфери з Ужгорода і Мукачева, протягом дня запрошують на відкриті екскурсії виноробнею і Музеєм винороба Чиза – першим Музеєм виноградарства і виноробства Закарпаття. Вхід вільний за умови реєстрації.

Концертна програма «SONATA» в рамках мистецького проекту «SUNDAY PERFORMANCE» 

Ужгород, філармонія, 16:00

Виступатимуть, Олесь Ясько (скрипка) – народний артист України. Закінчив Київську державну консерваторію ім. П.І.Чайковського за класом скрипки (клас викладачів О.Пархоменка та Б.Которовича) та Ольга Чундак – лауреатка і дипломантка багатьох міжнародних та всеукраїнських конкурсів, артистка Закарпатської обласної філармонії, концертмейстер, педагог.

Прем’єра казки «Повелитель Чорного лісу»

Ужгород, драмтеатр | 12.00

Після романтичної драми «Нічний вартівник і праля» та жіночих пристрастей  на малій сцені у моновиставі «Я чекаю на тебе, коханий» «шерегіївці» потішать новинкою маленьких глядачів. Заслужений артист України Василь Шершун написав власну казку  про болотяника, світлячків, босоркань та інших фольклорних героїв. Дія відбувається у моторошному царстві темних сил та сповнена не тільки боротьби добра і зла, але й музики, пісень і танців.

А о 18.00 на сцені Закарпатського муздрамтеатру розіграється закарпатська сага Михайла Томчанія «Жменяки» у постановці народного артиста України Анатолія Філіппова.

Вегетаріанський майстер-клас в Ужгороді

Ужгород, Будинок побуту, пл. Ш. Петефі, 47 (вхід збоку), 6 поверх, кімната 612 | 15.00

– Цього разу ми зачепимо тему корисної мікрофлори в тілі, адже з настанням холодів активність травлення падає, а їжа натомість стає жирнішою та важчою. Як собі допомогти в такій ситуації ви дізнаєтесь в нашому майстер-класі. Також розповімо про декілька методів покращення травлення та як це поєднати з приготуванням їжі. Традиційно ми будемо готувати першу страву, другу та десерт, а також зігріваючі безалкогольні напої. На всіх учасників чекає дегустація страв.  Участь безкоштовна (за добровільними внесками), – кажуть організатори.

Реєстрація обов’язкова за телефоном 050 714 70 70 (Тетяна).

Commando в Ужгороді – Кінопоказ, Лекція, Обговорення

Ужгород, Smart Point, Швабська, 25а | 17:00

– На рубежі 80-х-90-х жанр бойовика переживав свій розквіт. Фільм Командо – напевно, найвиразніший представник жанру – безкомпромісний у своєму пуризмі, який миттєво став культовим. Однак він зовсім не такий простий, як може здатися: навмисний примітивізм сюжету та повний первісної сили конфлікт міцно зв’язують Командо із тисячолітньою епічною традицією. Чому Джон Матрикс – типовий герой епосу та що об’єднує його з Гераклом, Ахіллом та Іллею Муромцем? Яка спільна доля цих героїв? І чому боротьба з токсичною маскулінністю ніколи не скінчиться? На ці та інші теми будемо розміркували у лекції після перегляду, а завершимо цю феєрію думки дискусією. Сподіваємося буде гаряче, – кажуть організатори.

Лектор: Максим-Стефан Лозовий, художник, мистецтвознавець, анти-філософ.

Вхід: 50 грн.

Varosh

0 #
# афіша # вихідні на закарпатті # ужгород