Новини

Відео дня: політ над горою Шпиці в Карпатах

8 Листопада 2019 1 119

Це захоплююче відео відзняв для Varosh Юрій Рєзвий цього літа під час однієї з своїх мандрівок у високогір’я Карпат, де він буває часто.

– Шпиці — одна з найцікавіших гір у Карпатах, – ділиться враженнями Юрій. – Східні схили гори оперезані скельними виступами заввишки 20-50 метрів, які справді нагадують шпиці, звідси й назва гори. Висота гори — 1863 м. і лежить вона у центральній частині Чорногірського масиву (Чорногора; точні координати 48°07′32″ пн. ш. 24°34′05″ сх. д. – ред.), за кілька кілометрів на північний схід від головного хребта, і з’єднана з ним пологою сідловиною. Якщо потрапити сюди в тиху погоду, можна насолодитися приголомшливими панорамами. Адже видно велич гір-сусідок: Бребенескул, Вухатий Камінь, Дземброня, Туркул, Петрос і, звичайно, Говерла.

Шпиці як і будь яка неординарна гора Карпат має свою легенду: начебто саме тут похований провідник опришків Олекса Довбуш.

Ще кілька цікавих фактів: саме поблизу гори Шпиці в 1878 р. був побудований і працював перший в Українських Карпатах прихисток для туристів, а перший дороговказ на гору Шпиці був встановлений ще 1884 р. Час від часу на скелі гори Шпиці приїжджають альпіністи, хоча й не так масово, як, наприклад, на Скелі Довбуша у Бубнищі.

Також радимо вам переглянути інше відео з цієї серій сюжетів про красу Закарпаття та Карпат – краєвиди плантацій виноградників в урочищі Чизай, що під Береговом.

Varosh

0 #
# Карпати # Чорногірський хребет # Шпиці