Новини

Вчені зафіксували 8 нових психічних хвороб через інтернет та гаджети

18 Жовтня 2013 1 851

Все частіше медики заявляють про нові незвичайні недуги, безпосередньо пов'язані з використанням мобільних пристроїв та інтернету, пише Корреспондент з посиланням на 3Dnews.

У людей з’являється синдром фантомного дзвінка. Його суть полягає у тому, у людини з’являються слухові й моторні галюцинації, їй здається, що телефон у кишені дзвонить або вібрує, хоча нічого насправді не відбувається. Номофобія – страх залишитися без мобільного телефону. 

Кіберхвороба. Її суть полягає у тому, що у людини з’являється запаморочення, дезорієнтація і нудота при взаємодії з певними електронними пристроями. Інша назва цієї недуги – "цифрова морська хвороба". Суть Facebook-депресії у тому, що люди впадають у депресію від контактів у соціальній мережі або, навпаки, від їхньої відсутності. Доведено, чим більше часу молоді люди проводили у Facebook, тим гірше був їхній настрій і ставлення до свого життя. 

Інтернет-залежність – це хворобливе і постійне бажання отримати доступ до Мережі, яке негативно позначається на інших сферах життя, часто повністю витісняючи їх. Залежність від онлайн-ігор – це відоміше і руйнівне захворювання. Нерідкі випадки, коли гра буквально затягувала людину до віртуального світу, в результаті вона втрачала роботу, сім’ю, а часом і життя. 

Людина з Кіберхондрією вважає, що у неї є захворювання і, як правило, не одне, про яке він читав в інтернеті. В результаті здорова людина, у якої просто болить голова, може переконати себе в наявності у неї серйозних проблем. А подібна переконаність може негативно позначитися на здоров’ї і дійсно стати причиною вже реальної, а не уявної хвороби.

Людина з хворобою під назвою Ефект Google впевнена, що знання їй не потрібні, адже будь-яка інформація знаходиться всього в парі кліків. При цьому навіть якщо хтось думає інакше, це не дає йому імунітету від "ефекту Google". Мозок просто відмовляється запам’ятовувати інформацію, незалежно від нашої волі, знаючи, що набагато простіше буде знайти дані, ніж їх зберігати.

0 #