Новини

В Ужгороді відкрили фотовиставку “Революція в об’єктиві”

10 Березня 2014 1 839

Експозицію розташували у провулку "Гірчичне зерне". Свої роботи представили фотографи Сергій Гудак, Янош Немеш, Сергій Денисенко та Павло Білецький.

– Все почалося з того, що на вільній площині у провулку 2 роки тому з успіхом пройшла фотовиставка присвячена "Параду наречених". Перехожі залюбки зупинялися, роздивлялися, упізнавали друзів. І сталося так, що як тільки виставку демонтували – ми відсвяткували свою річницю. І вирішили не залишати стіну порожньою. Корпорація свят "Не понял" дозволила нам скористатися своїми рамками. І ми показали свій день народження на фото. Через рік – цикл повторився. Парад наречених і День народження Гірчичного зерна. І тут ми зрозуміли, що ужгородці звикли бачити цю стіну не порожньою. Ну і стали думати, що показати городянам наступного разу, – почав розповідь Олександр Попович.

– Взимку до наз звернулосчя ГО "Барбос" з проханням здійснити благодійну виставку. Ми радо пішли назустріч. Їхні фото провисіли майже 2 місяці. Цих вихідних захисники тварин забрали свої фото. Але ми вже зрозуміли, що у провулку сама собою виникла фотогалерея. Про це свідчили і прохання деяких фотографів виставити тут свої роботи. Але ці експозиції їх автори планували як суто рекламні. Прорекламувати свої послуги. Ми змушені були відмовити, бо на наше перконання візуальний простір повинен нести суспільне навантаження, виховувати якісь громадянські почуття. Чи, принаймні, викликати вічні емоції: співчуття, любов, радість, – кажуть у "Гірчичному зерні".

– Тож ми зрозуміли, що Ужгород і Закарпаття, власне, як і вся країна пережили драматичні і трагічні дні. Вони лишилися в об’єктивах ужгородських фотографів. І ми запропонували Сергію Денисенку, який є нашим частим гостем і навіть "мером" провулку у Форсквері, показати свої фото з днів революціії в Ужгороді. Він радо погодився, але "підтягнув" за собою друзів. Сергія Гудака, Яноша Немеша, Павла Білецького. Фото автори вибрали самі. Вийшло по шість робіт від кожного, загалом – 24 фото, – розповідає Олександр Попович. 

– Ще у процесі розвішування фото біля них стали зупинятися люди і розглядати ті кадри, впізнавати місця, знайомих. Нещодавно ми над стіною, де виникла галерея написали гасло, під яким працюємо: "Є вічні цінності". І цим кредо керуватимемося у підборі тем наступних фотоекспозицій, – діляться у "Гірчичному зерні".

Varosh

Фото: Олександр Попович

0 #