Новини

У Будапешті проходять Дні українського кіно

21 Жовтня 2015 1 561

З часу проголошення незалежності України та встановлення українсько-угорських дипломатичних відносин Дні українського кіно в Угорщині проводяться вперше. Подія триває з 19 по 22 жовтня.

Захід організований Посольством України в Угорщині за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Національного центру Олександра Довженка, а також Угорського національного культурного фонду та Національного кінотеатру "Уранія" (який належить до найпрестижніших кінотеатрів Європи та є місцем проведення заходу). 

Метою Днів українського кіно в Угорщині є познайомити угорську публіку з високоякісними продуктами сучасного українського кінематографа, а також з класикою вітчизняного авангарду.

Для участі у відкритті Днів українського кіно до Угорщини прибули Голова Державного агентства України з питань кіно П. Іллєнко, режисер фільму "Поводир" О. Санін та продюсер фільму "Жива ватра" Г.Кофман.

Програма заходу задовольнить інтереси та вподобання різних глядацьких категорій. Це і сучасні художні фільми, такі, як "Поводир", "Брати. Остання сповідь" та "Плем’я", які отримали значну кількість позитивних відгуків міжнародної спільноти та кінокритиків, так і відреставровані німі фільми кінця 20-х – початку 30-х років 20 століття – "Земля" і "Два дні". Документальний жанр буде представлений фільмом "Жива ватра". Всі вони дають можливість більше довідатися про історію українського народу, його багатовікові традиції, а також відчути українську душу – добру, пристрасну, оптимістичну.

Varosh, за матеріалами Урядового порталу

0 #