Новини

Театралізований квест Ужгородом: як в компанії NOBILEX проходить тімбілдинг

17 Липня 2019 397

Завод віконних конструкцій NOBILEX підтримав ініціативу ГО «Щасливі діти» з організації неординарних історичних театралізованих екскурсій для школярів «Таємниці старовинного Ужгорода». Побачивши, наскільки цікавими є такі квести для дітей, вирішили і собі спробувати колективно зануритися в атмосферу історичного минулого. Вийшло захоплююче, пізнавально і корисно. А засновниці громадської організації Людмила Сюзева та Ольга Павлова переконалися, що на їхні квести зачекалися дорослі. 

004007010012040043054065079
083

Уявіть собі екскурсію, де з вами стається справжня пригода. Ви, начебто, і гуляєте сучасним Ужгородом, але бачите тільки його минуле. На шляху заходите в старовинні будівлі, знайомитеся з архітектурою, на вулицях зустрічаєте історичних персонажів. Когось рятуєте за допомогою інтелектуальних загадок, знаходите ключі до наступних завдань, разом з художниками пишете майбутні шедеври, проходите лабіринтами, обороняєте фортецю, спілкуєтеся з володарями замку і навіть потрапляєте на королівську вечерю. Дух захоплює і емоції переповнюють.

Такі театралізовані квест-екскурсії для дітей під назвою «Таємниці старовинного Ужгорода» придумали засновниці ГО «Щасливі діти» Людмила Сюзева та Ольга Павлова. Отримавши підтримку Українського культурного фонду, цього літа дівчата мають намір охопити такими цікавими пригодами 280 школярів. 

Завдяки компанії NOBILEX, яка погодилася підтримати ініціативу, до неї долучилися ще 40 дітей. І, схоже, тепер  проект набуває нових обертів. Бо вперше на цих вихідних у дитячий квест залюбки занурився колектив заводу віконних конструкцій. А дехто із дорослих навіть прихопив із собою дітей, тож час провели приємно і емоційно. 

Андрій Півень, генеральний директор заводу віконних конструкцій NOBILEX:

Коли до нашого підприємства звернулася ГО «Щасливі діти» щодо того, аби охопити більше дітей квест-екскурсіями, ми не тільки вирішили їм допомогти, а й самі напросилися взяти участь у цьому проекті. Компанія NOBILEX облаштовує більшу частину будівель Ужгорода віконними конструкціями. І ми завжди прагнули аби вікна та споруди гармонійно вписувалися в архітектуру міста. Тому, подібні квести – це можливість ще раз зануритися у атмосферу нашого міста. Ужгород прекрасний та особливий. У нього багата історія. Її хочеться розказувати та переповідати. Для нашої команди, у цьому квесті поєдналось те чим ми живемо та те, що ми любимо.

Віталій Липа, директор заводу віконних конструкцій NOBILEX: 

Ми гуляли надзвичайно цікавими локаціями. Я ніколи не знав, що на вул. Капітульній була традиція фарбувати двері у зелений колір. Ці факти вражаючі. Здається, живеш у місті тривалий час, але за допомогою таких інтерактивних екскурсій відкриваєш його по-новому. Це був справжній тімбілдинг для нашої команди. Робота роботою, а ось змістовно та корисно відпочивати теж треба вміти.  

Для представників компанії NOBILEX автори проекту принципово нічого не змінювали у програмі, максимально зануривши дорослих у дитинство. Хіба трохи ускладнили інтелектуальні завдання і об’єм інформації. Учасників розділили на дві команди, керівниками яких були історик, екскурсовод Владислав Товтин та авторка серії популярних публікацій та двох книг «Втрачений Ужгород» Тетяна Літераті.  

217
219
228233236240244269270
280

Людмила Сюзева, авторка ідеї, керівниця проекту:

Мета театралізованих квест-екскурсій – популяризувати туризм, робити його молодшим, щоб історією міста цікавилися дорослі і діти, щоб у перспективі кожен, хто мешкає в Ужгороді, міг провести міні-екскурсію для гостей, які приїжджають з інших міст. Бо часто навіть ми мало знаємо про своє рідне місто. Така практика театралізованих квест-екскурсій дуже корисна і імпонує дорослим. Думаю, в перспективі по завершенню проекту будемо практикувати таку послугу нашої громадської організації на комерційній основі, що дозволить реінвестувати кошти в наші інші проекти.

22 локації, 17 членів команди організаторів квесту, 4 години захоплюючої пригоди. Протягом цього часу учасники екскурсії в різних точках міста  вирішували завдання на кмітливість, використовуючи карту та стару газету «Унг». Куштували кіфлики і домашній компот від поварят, познайомилися з князем Лаборцем, який навчив усіх стріляти з лука, отримали грамоти від володарів замку Крістіни Чакі і Міклоша Берчені, вкінці квесту дорослі дегустували закарпатські вина. 

Дитячі театралізовані квест-екскурсії «Таємниці старовинного Ужгорода»  проходять щотижня і триватимуть до 24 вересня. 

Детальніше про проект та реєстрацію учасників можна дізнатися тут.

На правах реклами

0 #
# nobilexб квес-екскурсії # нобілекс # ужгород