Новини

«Scala», а не «Перемога»: Кінотеатру в Мукачеві повернуть історичну назву

26 Травня 2019 5 215

Ребрендинг зі зміною назви закладу на первинну відбудеться з нагоди 90-річчя кінотеатру, який було споруджено в 1929 році.

Про це ексклюзивно розповів у розмові з Varosh професор та експерт з туризму Федір Шандор, який є куратором ребрендингу кінотеатру. Офіційні зміна назви та презентація заплановані на липень цього року.

Scala Edforter44

Кінотеатр у Мукачеві. Фото з приватної колекції

Scala перекладається з німецької мови як «скеля». Крім того, слово має італійське та грецьке (skalas) лінгвістичне походження, і це слово з давніх давен позначає скелясту місцевість з виступами, схожими на сходи, як місця в кінотеатрі.

Назву Scala у національних інтерпретаціях мають чимало кінотеатрів та театрів по всьому світу – легендарні кінотеатри Skala у Брно та Лондоні, Ла Скала у Мілані, та інші.

Scala 227 Etor

Фото з приватної колекції

Scala 228 Etror

Фото з приватної колекції

Попередньо планується, що презентація та відзначення 90-річчя кінотеатру Scala у Мукачеві пройде у форматі кіновечора з червоною доріжкою та показом світових кіношедеврів.

Адреса кінотеатру: Мукачево, площа Кирила Мефодія 3/2, телефон +380662828954

Scala 226 Edor

Кінотеатр Scala було зведено в Мукачеві в стилі модернізму, коли місто та Закарпаття були частиною Чехословаччини.

Будівлю спроектував відомий чехословацький архітектор Людовіт Оелшлеґер, родом з словацького міста Кошице, який також проектував торговельну академію в Мукачеві (колишній будинок офіцерів, який наразі переобладнують на міський будинок культури), а також кінотеатр в Ужгороді.

1*h Lnqpg9 Gzubuyzyy6aa

До слова, інше творіння Людовіта Оелшлеґера – кінотеатр «Ужгород» – міг би також стати культурним центром Закарпаття, але останні роки перетворився на закинуте приміщення в центрі Ужгорода, яке руйнується. Місцеві мешканці неодноразово звертали увагу на долю кінотеатру, унікальність кінотеатру як архітектурного та культурного об’єкту, однак доля кінотеатру так і залишається невизначеною.

Більше можете знайти в наших архівних історіях:

 

Varosh, у публікації використані матеріали проекту Uzhgorod Modernism та інших відкритих джерел

0 #