Новини

Перископи для військових на передовій виготовляє мукачівець Макс Адаменко

25 Червня 2022 1 143

Майже 200 перископів зробив та надіслав військовим на передову туризмознавець, мукачівець Макс Адаменко. Розповів, що почав робити ці оптичні прилади, які дозволяють з окопу спостерігати за полем бою і не висовуватись під кулі, ще на початку квітня.

— Ще навесні друг моїх знайомих одужував після поранення в лікарні в Ужгороді й відвідував у Мукачеві в шпиталі свого командира, який також був поранений. Він розвідник і шукав телескопічний перископ. Я таких не знайшов, замовив друковані на 3-D принтері. Чекали тиждень. Черга, складно, довго. Собівартість друкованого близько 300 грн. Тому вирішили зробити самі, — розповів Макс.

Peryskopy

Він звернув увагу, що два кути на перископі, коліна, з’єднує звичайна водопровідна труба. Пішов у магазин приміряти ці коліна і зрозумів, що треба було зрізати кут і виходив овал, дзеркало мало бути овальної форми. Він знайшов майстра, який вирізає ці овали, і  з’ясувалось, що не потрібно ніякого обладнання.

— Коли починали виготовляти перископи, то не було впевненості, що вони корисні й потрібні військовим. Був сумнів, що ми самі себе вводимо в оману. Бо в перший місяць у всіх було відчуття, що щось треба робити, — каже він.

— Я купую коліна, труби, армований скотч, утеплюючу ізоляцію, крою-вирізаю, скетчем усе це кріплю, фарбуємо це трьома кольорами й готово, — розповів чоловік. — Тепер нарешті прийшли перші відгуки й пишуть хлопці, що наші перископи дуже хороші, тільки потрібні трохи довші, бо ж підросла трава й інколи не вистачає довжини труби. Спочатку робили довжиною у 33 см, а зараз — у 50 см.

Макс Адаменко пояснив: якщо робити перископ довшим, то діапазон огляду не набагато менший. Крім того, йому підказали вставити монокуляр і він наблизить зображення, яке передає дзеркало. Тому тепер чоловік шукатиме монокуляр.

Макс Адаменко каже, що замовлення надходять постійно, адже перископ потрібен практично всім видам військ. Тому тепер він долучає до роботи над створенням пристроїв ще й волонтерів.

Varosh

Фото зі сторінки Макса Адаменка у Facebook

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — FacebookInstagram та Тelegram.

0 #