Новини

«Не кури фейки»: Словаки розпочали кампанію-боротьбу з нелегальними цигарками з України

2 Серпня 2019 367

Проект під такою назвою ініцювали у сусідній Словаччині, яка потерпає від засилля контрабанди цигарок з України.

Правоохоронці фіксують значний ріст нелегально ввезених цигарок з нашої країни за минулі 5 років.  У 2014 році на ринку країни Фінансова служба фіксувала до 1% цигарок незаконно ввезених з України, то цьогоріч показник зріс до 6%, а у Східній Словаччині – кожна третя придбана пачка цигарок контрабандна.

Управління фінансової служби за перше півріччя виявили на українсько-словацькому кордоні 826 випадків контрабанди тютюнової продукції з України – загалом незаконно ввезено 2,17 млн. штук цигарок.

Photo5339390694441200410

Втім, у службі зазначають, що українські контрабандисти везуть їх, як правило, не для словацького ринку, а в Німеччину та Англію, де ціна на продукцію є набагато вищою. Словацькі правоохоронцічи не щотижня діляться світлинами, яким оригінальним способом наші співвітчизники перевозять контрабанду.

Photo5339390694441200405

Реакцією суспільства в підтримку словацького виробника та боротьби з продажем контрабандних цигарок став рух «Не кури фейки». Для цього створили платформу www.nekurfejky.sk, де описуються факти контрабанди, шкоду, яку завдає нелегальна продукція для словацької економіки та надаються контакти «телефону довіри» Кримінального уряду фінансової справи тим, хто хоче повідомити про факти контрабанди цигарок в Словаччину.

Фейки чи не фейки, але куріння дуже шкодить вашому здоров’ю, тому ми закликаємо взагалі кидати палити та починати займатися спортом, бо це круто!

Varosh, за матеріалами словацьких ЗМІ. Фото: Фінансова справа

0 #
# куріння # сигарети # цигарки