Новини

На Ужгород чекають “Фрагментації” – концептуальна виставка сучасного мистецтва

8 Травня 2013 2 851

В мистецькому центрі "Галерея Ілько" 14 травня відкриється експозиція, яка за задумом організаторів стане продовженням думок та питань на тему сучасного мистецтва розпочатих в "Ідеалісті" (2009) та "Індиференті" (2012). Сімнадцять учасників виставки продемонструють роботи у різних жанрах, зокрема – живопис, фотографія та графіка.

Головний ідеолог "Фрагментацій", відомий митець Тарас Табака легко йде на експерименти з молодими художниками, називаючи ці спільні проекти передачею "культурної влади" молодшому поколінню.

– Ми є тим, що ми робимо, а світ довкола – тим, що ми про нього думаємо. Наша пам’ять відбивається образами та почуттями, формуючи життєвий та культурний досвід, крізь котрий ми вдивляємось в майбутнє. З розрізнених фрагментів, самодостатніх в своїй завершеності, окремі сюжетні лінії складаються в гравітаційне поле повноцінного проживання. Ритміка, знаковість індустріальних форм та живописних площин, резонуючи із закладеним в нас apriori "кодом варвара" змушує пригадати містичну сутність довіри світу, без якої мистецтво неможливе, – ділиться митець.

– Ми непомітно ввійшли в мейнстрім та епоху постмодернового синдрому, а новому поколінню доведеться якось з цього виходити. І ми насправді не можемо запропонувати їм жодних концепцій окрім тієї, котра давно ввійшла у всі сфери людської діяльності – концепції ринку. Заключною точкою експозиції, її імперативом, є кілька полотен однакового формату. Я попросив кількох учасників висловитись в жовтому кольорі, зупинивши свій вибір на ньому в якості найвідкритішого світу, кольору аутичної любові до життя. Я знаю, що всі вони будуть різнитися між собою, несучи в собі власну фрагментарність, але сподіваюсь, що ця "живописна фраза" буде прийнята нашим майбутнім, – розповів Тарас Табака.

Свої творчі доробки на виставці представлять Влад Габда, Іван Небесник, Тарас Табака, Руслан Тремба, Володимир Павлишин (Мок), Віктор Дьомін, Михайло Палінчак-молодший, Марина Бабич, Макс Бондаренко, Михайло Мельниченко, Микола Романовський, Андрій Хір, Едуард Егер, Габріел Булеца, Віктор Мельничук, Беата Корн, Віктор Лавний і Тетяна Смріга.

Милуватися сучасним мистецтвом можна буде під акомпанемент діджеїв з формації "UTC".

Відкриття експозиції відбудеться у вівторок, 14 травня, о 18:00 у мистецькому центрі "Галерея Ілько" (вул. Кошицька, 28).

Вхід – вільний.

Вікторія Рижова, Varosh.com.ua

0 #