Новини

Мукачево та Ужгород матимуть воду цілодобово. Європа допоможе

4 Листопада 2013 1 382

На початку жовтня на базі водопровідно-каналізаційного господарства ЗАТ "Ніршийгвіз" відбулася міжнародна науково-практична конференція, що була спрямована на підвищення кваліфікації українських фахівців, працюючих у сфері водопостачання та водовідведення.

Зокрема серед учасників були директори водоканалів Закарпатської області, представники місцевого самоврядування, управлінь в сфері екології та комунального господарства. Захід став регіональною частиною Всесвітнього Водного саміту, який проходив саме в ці дні в Будапешті.

Ініціатор поїздки, директор берегівського підприємства "Водоканал Карпатвіз" Йосип Галайда, розповів про грант від ЄС на суму 264 000 євро, який отримали закарпатські місті Ужгород, Мукачево та угорська Ніредьгаза.

Проект має назву "Розвиток захисту навколишнього середовища через оцінку стану існуючих систем очистки водопостачання та водовідведення". За допомоги гранту буде ретельно обстежено наявні інженерні комунікації в Ужгороді та Мукачеві (водогін та каналізацію), а також підготовлено відповідну документацію для реконструкції мережі – аби у цих містах почало діяти цілодобове водопостачання. Адже нині у найбільших містах Закарпаття вода подається за графіком. До реалізації цього проекту йшли два роки, а почалося все з поїздки до Ніредьгази делегації міських голів Закарпаття на чолі з головою обласної ради Іваном Балогою.

На думку Йосипа Галайди також слід подбати про створення асоціації водоканалів Закарпаття.Це потрібно для того, аби діяти у спільному руслі – мати однакові програми розвитку, акумулювати засоби тощо. Це потрібно і для того, аби мати змогу виконувати у майбутньому нормативи Євросоюзу щодо якості питної води та очищення стічних вод.

На сьогодні у області діють 24 водоканалів різного рівня – від міських до сільських. Це найчастіше комунальні підприємства, що надають послуги у сфері водопостачання та водовідведення.

Радимо такиж почитати: Ідеї для міста. Як з багна робити гроші: досвід Ніредьгази

Varosh

0 #