Новини

Коли пройдуть місцеві вибори в Україні: осінь 2019 чи весна 2020?

12 Серпня 2019 1 212

З цього приводу редакція Varosh поспілкувалася з кількома власними джерелами у центральних офісах політичних партій, які пройшли до парламенту за підсумками останніх виборів, а також кількома інсайдерами у новій владі, які заслуговують на довіру.

Жоден із співрозмовників, які рівновіддалені один від одного, не взявся стверджувати на 100%, коли саме пройдуть місцеві вибори, наголошуючи на низці факторів, які можуть стати вирішальними, як у проведенні дочасних місцевих виборів, так і їх організації згідно з черговістю – тобто у жовтні 2020 року.

Серед цих факторів називають наступні:

– Бути може що завгодно, але попередньо в офісі президента був план провести місцеві вибори як позачергові у кінці першого кварталу 2020 року, тобто в кінці березня або на початку квітня наступного року, щоб до цього часу бодай в якомусь вигляді завершити адміністративну реформу та децентралізацію, а також змінити виборче законодавства, адже попередні місцеві вибори в 2015-ому проходили за дуже дивним законом. За таким сценарієм, можна було би і передбачити кошти на місцеві вибори у бюджеті та обґрунтувати їх проведення навіть весною перед міжнародною спільнотою, – пояснив Varosh один з компетентних співрозмовників.

Натомість, політолог Микола Давидюк з посиланням на власні джерела в офісі президента та Верховній Раді інформує, що місцеві вибори можуть призначити вже на осінь 2019-го, і навіть начебто вже є дата – 10 листопада. Але за цим сценарієм відразу включаються відразу всі 3 фактори, які ми озвучили.

Ще один співрозмовник Varosh з середовища діючого уряду наголосив, що за останніми планами нової влади місцеві вибори взагалі можуть пройти восени наступного року, тобто будуть черговими, а не позачерговими…

Varosh, фото Андрія Кравченка

0 #
# вибори # місцеві вибори