Оголошено Короткий список VII Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея 2025 року.
Цьогоріч на конкурс надійшло 200 творів, розповіла у коментарі Varosh донька письменника, співзасновниця Міжнародного благодійного фонду імені Івана Чендея Марія Чендей-Трещак. З них 177 – у номінації «Мала проза», інші – у номінації «Сценарій ігрового короткометражного фільму».
«У нас працювали 2 склади журі, які оцінювали твори у двох номінаціях. Серед тих, хто оцінювали прозу, додалося двоє членів журі – Ольга Деркачова і Світлана Кирилюк», – сказала Марія Чендей-Трещак.
За її словами, оголошення лауреатів гран-прі та нагородження переможців заплановане на 21 серпня, у перший день традиційного «Чендейфесту».
Загалом планується, що «Чендейфест», як і завжди, триватиме впродовж кількох днів у різних локаціях, аби показати гостям Закарпаття. Цього року він також матиме визначену тему із прив’язкою до персони шевченківського лауреата, письменника Івана Чендея. Утім наразі організатори тримають її в таємниці.
До складу журі, що оцінювало конкурсні роботи, увійшли: письменник, журналіст Павло Вольвач; драматург, сценарист Павло Ар’є; літературознавець, доктор філологічних наук, професор Микола Васьків; акторка Римма Зюбіна; письменниця й літературознавиця Роксолана Жаркова; кінокритик, головний редактор журналу «КІНО-КОЛО» Володимир Войтенко; письменник, драматург і журналіст Олександр Гаврош; письменниця, докторка філологічних наук, професорка Ольга Деркачова; письменник, сценарист, кінорежисер Олександр Жовна; літературознавиця, письменниця, кандидатка філологічних наук Світлана Кирилюк; доктор філологічних наук, професор Сидір Кіраль; вчителька української мови та літератури, співзасновниця Міжнародного благодійного фонду імені Івана Чендея Марія Чендей-Трещак.
У номінації «Мала проза»
– Сергій Антоненко з оповіданням «Дід» (Київ);
– Ігор Антонюк з оповіданням «Гермес» (Івано-Франківськ);
– В’ячеслав Дударз оповіданням «Замурзик» (Кропивницький);
– Галина Євтушик з оповіданням «Мольфарка» (Чемерівці, Хмельницька обл.);
– Юлія Кухарчук з оповіданням «Сині слони» (Київ);
– Дмитро Лазуткін з оповіданням «Бо. Той, хто вижив» (Київ);
– Аліна Мілсентз оповіданням «Голод-22» (Київ);
– Анна Підлісна з оповіданням «В садку» (Остін, Техас, США);
– Ольга Тільназ оповіданням «Не плачте наді мною» (Київ);
– Катерина Холод з оповіданням «Сніданок з Буддою» (Ірпінь, Київська обл.).
У номінації «Сценарій ігрового короткометражного фільму»
– Оксана Артеменко зі сценарієм «Я не боюсь» (Київ);
– Микола Бурмек-Дюрі зі сценарієм «Наш Сальвадор» (Виноградів, Закарпатська обл.).
– Василь Горбатюк зі сценарієм «На заробіток» (Хмельницький);
– Микита Рижих зі сценарієм «Моя війна» (Тромсьо, Норвегія);
– Костянтин Солов’єнко зі сценарієм «Продавець війни» (Клуж-Напока, Румунія).
Цьогоріч у номінаціях «Чендеєзнавство» та «Сценарії неігрових, документальних стрічок» згідно з рішенням журі переможців немає.
Нагородження лауреатів, за словами директора Міжнародного благодійного фонду імені Івана Чендея Івана Трещака, планується 21 серпня 2025 року на садибі письменника в Ужгороді в рамках традиційного «ЧендейФесту».
Як повідомляв Varosh, минулого року лауреатами гран-прі конкурсу малої прози ім. І. Чендея стали: в номінації «Мала проза» – Оксана Смерек за твір “Коли відцвіте жовтодзвін»; у номінації «Чендеєзнавство. Наукові студії» – Світлана Кирилюк за наукове дослідження «Особливості кінематографічного мислення Івана Чендея». У номінації «Чендеєзнавство. Публіцистика» премію Гран-прі отримав Олександр Гаврош за цикл публіцистичних досліджень про Івана Чендея та історичні інтерв’ю з письменником.
Тетяна Клим-Кашуба, Varosh
Фото: Чендейфест
Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — Facebook та Instagram.