Новини

Команда закарпатця Валентина Фречки відкрила першу в світі пілотну лінію виробництва на основі опалого листя (Оновлено)

18 Листопада 2024 990

Першу у світі пілотну виробничу лінію відкрив у Франції виробник целюлози та паперу з опалого листя Releaf Paper

Відкриття заводу стало втіленням мрії  Валентина Фречки – винахідника з Хустщини, що розробив унікальну технологію виготовлення паперу з опалого листя.

У 2022 році компанія Releaf Paper стала переможцем програми EIC Accelerator 2022 від Єврокомісії та отримала фінансову підтримку на будівництво заводу.

В цілому на створення підприємства пішло 3 роки та 3,5 млн євро, розповів генеральний директор і співзасновник Releaf Paper Олександр Соболенко.

«Ми показали, як українці створюють інновації, а потім з неймовірною ефективністю перетворюють їх на бізнес в незнайомому середовищі», – сказав він.

Як працює виробнича лінія

Пілотна виробнича лінія та Інноваційний центр в Ле-Мюро – це передовий об’єкт, що знаменує собою трансформаційний зсув у паперовій промисловості, перетворюючи зелені відходи Парижа на високоякісні перероблювані пакувальні матеріали, повідомляють у  Releaf paper. 

«Це більше, ніж просто фабрика – це cтвердження, що міські відходи можуть стати важливим ресурсом, – підкреслює Олександр Соболенко, генеральний директор Releaf Paper. – Перетворюючи опале листя на целюлозу, ми доводимо, що стійкі матеріали можуть бути локального походження, високої якості та масштабованими. Наша пілотна лінія у Франції – лише початок; ми прагнемо змінити уявлення світу про відходи та створити справді кругову економіку».

Alexander Sobolenko Pdg

Олександр Соболенко

Нова пілотна виробнича лінія демонструє запатентовану технологію Releaf Paper, яка використовує передову комбінацію механічних та термохімічних методів для обробки зеленої біомаси. Ця технологія дозволяє Releaf отримувати високоякісні волокна, які підходять для різноманітних сталих застосувань — від пакувального картону та екологічної упаковки до гігієнічних виробів та біопластиків у майбутньому.

«Створюючи волокно з опалого листя, ми не лише пропонуємо альтернативний матеріал для пакувальної промисловості, але й відкриваємо потенціал міських зелених відходів, – пояснює Валентин Фречка, директор із технологій Releaf Paper.Наша технологія розроблена так, щоб працювати з різними видами сировини – від міської рослинності до сільськогосподарських відходів. Це дозволяє нам адаптувати методи до місцевих ресурсів і значно зменшувати екологічний слід традиційного паперовиробництва».

Пілотна виробнича лінія є першим етапом стратегії розширення Releaf. У найближчі п’ять років компанія планує створити додаткові переробні потужності по всій Європі, а згодом розширитися в Північну Америку та Азію. Майбутні ініціативи досліджуватимуть нові можливості для зелених відходів, зокрема гігієнічні вироби, біопластики та відновлювану енергію.

Pilot Releaf Paper

У 2025 році Releaf Paper планує залучити 8 мільйонів євро у рамках раунду фінансування серії А для підтримки свого зростання, зміцнюючи свою позицію глобального лідера у сфері сталих інновацій.

Використовуючи опале листя, компанія суттєво зменшує залежність від традиційних сировинних матеріалів, сприяючи зниженню викидів вуглецю, споживання води та транспортних відстаней.

Нагадаємо, закарпатець Валентин Фречка, бувши 16-річним школярем і маючи хист до біотехнології, загорівся ідеєю збереження карпатських лісів і вирішив розробити революційну тенологію виробництва паперу з альтернативної сировини. Дослідження в шкільній лабораторії та вдома тривали понад 6 місяців. А у 2018 році світ побачив перші зразки паперу, виготовленого із волокон опалого листя.

Фречка

Валентин Фречка

Першою великою організацією, яка визнала інноваційний винахід, був Світовий Фонд Дикої природи (WWF), який профінансував доробку технології.

У 2021 році була створена компанія Releaf Paper, яка обрала своєю місією виробництво сталого паперу без шкоди для навколишнього середовища. Основним продуктом компанії став папір і паперові пакети, що виготовляються без використання деревини.

Спершу папір виготовляли на потужностях Житомирського картонного комбінату, згодом – на Луцькому картонному комбінаті. Однак промислових обсягів та централізованого виробництва до моменту відкриття заводу у компанії не було.

Влітку цього року Валентин Фречка здобув ІІ місце на Премії молодих винахідників конкурсу European Inventor Award 2024.

Тетяна Клим-Кашуба, Varosh

Фото: сайт та фейсбук-сторінка Releaf PAPER & BAGS, фейсбук-сторінка Валентина Фречки

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — Facebook та Instagram.

26 #
# Releaf PAPER & BAGS # varosh # Валентин Фречка # Валентин Фречка відкриття заводу # Валентин Фречка завод # завод з виробнивтцва паперу # новини Varosh # папір з опалого листя # перший у світі завод Валентин Фречка