Новий індустріальний парк у Сваляві стане вже 11 таким об’єктом у Закарпатській області.
Кабінет міністрів України ухвалив рішення про включення індустріального парку «СОЛЬВА-ТЕХ» до Реєстру індустріальних (промислових) парків.
Як повідомляють у Міністерстві економіки України, новий індустріальний парк сприятиме залученню інвестицій у деревообробку, розвитку сучасної меблевої промисловості та створенню нових робочих місць у регіоні.
Так, основними напрямками діяльності об’єкта будуть: оброблення деревини та створення виробів із деревини й корка (крім меблів); виробництво меблів; виробництво основних органічних хімічних речовин; виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій; альтернативна енергетика; науково-технічна діяльність.
Для запуску й функціонування індустріального парку «СОЛЬВА-ТЕХ» планують залучити майже 344,8 млн грн інвестиції. Тут має бути створено до 400 нових робочих місць.
Площа, відведена під створення парку – понад 10 га. Попередньо йдеться про те, що він функціонуватиме впродовж 30 років.
Ініціатором створення індустріального парку є ТОВ «Сольва-Еко».
Від початку 2025 індустріальний парк у Сваляві став уже четвертим, який внесений до Реєстру індустріальних (промислових) парків України. Також це 11-й такий об’єкт саме на Закарпатті.
Індустріальні парки – це спеціальні визначені промислові території, на яких здійснюється господарська діяльність у сфері переробної промисловості, а також науково-технічна діяльність, діяльність у сфері інформації та електронних комунікацій. Як правило, ці території мають підготовлену інженерно-транспортну інфраструктуру, необхідні сервіси. Діяльність підприємств у межах індустріальних парків здійснюється за спрощеними регуляторними процедурами, а виробничі та науково-дослідні підприємствта мають пакет інвестиційних стимулів для розвитку.
Учасники зареєстрованих індустріальних парків отримують низку податкових та митних стимулів, зокрема звільнення від імпортного ПДВ і мита на обладнання (за умови відсутності аналогів вироблених в Україні, використання його виключно на території індустріального парку та неможливості передачі в оренду), звільнення від податку на прибуток на 10 років (за умови використання вивільнених коштів на розвиток підприємства) та права органам місцевого самоврядування надавати пільги по місцевих податках.
Розвиток індустріальних парків є частиною економічної політики «Зроблено в Україні».
Тетяна Клим-Кашуба, Varosh
Фото: Smartspace
Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — Facebook та Instagram.