Новини

Громадський неспокій в Ужгороді: активісти борються за міський простір без МАФів

20 Лютого 2013 1 877

Ужгородські баталії міської громади з муніципальною владою знову перейшли в активну фазу.

У вівторок, 19 лютого, відбулося засідання громадської ради при міському управлінні архітектури. На порядку денному фігурували питання, пов’язані з проектом реконструкції площі Петефі, новим генпланом та тим, що він принесе обласному центру Закарпаття. Втім, від речей глобальних та стратегічних розмова перейшла до нагальних руйнувань та шкідливих для міського простору кроків, які рясно затверджуються сесією міської ради та одноголосно підтримуються на засіданнях міськвиконкому.

Замість обіцяного громаді очищення історичного центру Ужгорода від великих рекламних конструкцій та звільнення ключових пішохідних вулиць міста від малих архітектурних форм, по факту виходить діаметрально протилежна історія. Термін дії дозволів на розміщення біл-бордів, зокрема і на старовинних мурах біля пішохідного мосту, продовжується, МАФ-и активно погоджуються мерією.

Громадська рада висловила обурення тотальним ігноруванням інтересів жителів міста представниками влади, та відсутністю бачення стратегії розвитку Ужгорода. Нагадаємо, що наприкінці минулого року активісти внесли пропозицію проголосити поточний рік – роком відродження архітектурної спадщини, розробивши низку практичних кроків. Однак, наразі жодної реакції на свою ініціативу активісти не отримали. Натомість, побачили проекти торгових павільйонів, розміщення яких було погоджено рішенням сесії міськради, які мають з’явитися у популярній туристичній зоні, на вул. Волошина.

Головний архітектор Ужгорода Олександр Шеба пообіцяв, що його погодження ці кіоски не отримають, втім чи стане це на заваді депутатам-підприємцям – питання відкрите.

Varosh.com.ua 

0 #